Badanie wzroku – z jakich elementów składa się badanie?

Badanie wzroku – z jakich elementów składa się badanie?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badania oczu wykonywane są z wielu powodów, w tym w celu oceny funkcji wzrokowej pacjenta i wykrycia wszelkich nieprawidłowości. Ogólnym celem badania oczu jest określenie, czy oko jest zdrowe i funkcjonuje normalnie, czy też występują jakieś problemy, które wymagają dalszego badania lub leczenia.

Elementy badania oczu różnią się w zależności od przyczyny badania, ale zazwyczaj obejmują:

Badanie ostrości wzroku 

Wzrok bada się za pomocą specjalnych okularów przy użyciu liter lub obrazków. Najmniejsze litery, które możesz prawidłowo odczytać to Twoja wartość ostrości widzenia (zwana również zdolnością czytania). Zbyt niskie wartości ostrości widzenia wskazują, że może być obecna choroba oczu.

Refrakcja 

Refrakcja określa, czy potrzebujesz okularów lub soczewek kontaktowych oraz jaki rodzaj soczewek potrzebujesz (wysoki, średni lub niski indeks).

Tonometria 

Tonometria mierzy ciśnienie wewnątrz gałki ocznej podczas mrugania. Ciśnienie to zmienia się u poszczególnych osób i wzrasta wraz z wiekiem. Podwyższone ciśnienie może prowadzić do jaskry, dlatego musi być regularnie mierzone przez okulistę.

Badanie rozszerzonej źrenicy 

Pozwala nam szczegółowo zbadać siatkówkę, nerw wzrokowy i naczynia krwionośne bez uszkadzania wzroku. Badanie to pozwala nam wykryć wczesne zmiany w siatkówce, które w przeciwnym razie nie byłyby widoczne bez środków rozszerzających, takich jak Tropicamid 2% krople lub fenylefryna.

Jeśli chcesz zrealizować badanie wzroku Poznań, to jest to miasto, w którym wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak się prawidłowo ubrać na wyprawę na ryby?
Jak się prawidłowo ubrać na wyprawę na ryby?
Wędkarstwo to hobby cieszące się w naszym kraju zaskakująco dużą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że pozwala na stałe obcowanie z […]
Ostatnie wpisy