Bolący kręgosłup – gdzie się udać?

Ból pleców, powszechny problem wielu osób, może być spowodowany urazem lub stresem. Może to być drobna niedogodność lub może to być przewlekły stan, który wpływa na codzienne życie.

Lekarz

Jeśli masz ból w plecach i nie jesteś pewien, co robić, ważne jest, aby zobaczyć lekarza. Lekarz może być w stanie pomóc z konserwatywnych zabiegów lub zalecić operację, jeśli inne opcje nie działają. 

Masaż jest jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie bólu i stresu. Może również zmniejszyć niepokój, bezsenność, nadciśnienie i wiele innych.  

Jeśli chcesz skorzystać z tej formy leczenia, to dobry masażysta w Krakowie, jest miastem, gdzie wielu specjalistów ma swoje siedziby.

Ważne jest również, aby zidentyfikować przyczynę bólu pleców, dzięki czemu można leczyć go prawidłowo. Oto kilka powszechnych przyczyn bólu pleców:

Uraz

Kontuzja, taka jak uraz sportowy lub upadek, może powodować ból pleców. Niedawny wypadek mógł spowodować uszkodzenie mięśni i stawów w dolnej części pleców lub szyi.

Nadużywanie 

Wielokrotne podnoszenie ciężkich przedmiotów bez zachowania odpowiedniej formy lub rozciąganie przed ćwiczeniami może nadwyrężyć mięśnie w dolnej części pleców, powodując ból i sztywność podczas poruszania się.

Stres 

Stres może powodować napinanie mięśni, w tym tych w dolnej części pleców i szyi, co prowadzi do większego napięcia i bólu. Stres jest również związany ze słabą postawą, ponieważ mamy tendencję do pochylania się, gdy czujemy się przytłoczeni terminami lub innymi obowiązkami w życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

19 + 8 =