Cechy folii przeciwsłonecznej

Cechy folii przeciwsłonecznej
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach niezwykle popularne w naszym kraju stało się przyklejanie do okien specjalnych folii przeciwsłonecznych. Główną zaletą tych produktów jest to, że skutecznie chronią wnętrza domu zarówno przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, jak i zbyt mocnym nagrzewaniem. Co istotne, taka folia na okno doskonale sprawdza się również zimą – w znacznym stopniu minimalizuje bowiem utratę ciepła. A to z kolei skutkuje niższymi opłatami za ogrzewanie. 

Rozwiązanie stosunkowo tanie, a bardzo przydatne 

Folie przeciwsłoneczne doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych, budynkach użyteczności publicznej, obiektach biurowych, a także zakładach przemysłowych. Występują w zróżnicowanej palecie kolorystycznej, a ich kluczowym zadaniem jest pochłanianie ciepła i promieniowania słonecznego w około 70-80%, przy jednoczesnym obniżaniu temperatury w pomieszczeniu – nawet o 10 stopni Celsjusza. Druga istotna zaleta omawianych produktów to niemal całkowite eliminowanie niekorzystnego odblasku (tzw. olśnienia), który bardzo utrudnia pracę przy komputerze i innych urządzeniach biurowych.

Poza tym skutecznie redukują utratę ciepła w okresie zimowym (maksymalnie do 30%) i zabezpieczają przedmioty znajdujące się w pomieszczeniach przed odbarwieniem. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że folie te są przyciemniane, w związku z czym zapewniają wysoki poziom prywatności (ochrona przed wścibskimi spojrzeniami z ulicy). Dodajmy, że zastosowane na oknach budynków firmowych pozwalają na uzyskanie niezwykle atrakcyjnego efektu lustra weneckiego, co z pewnością jest jednym z elementów przyciągających klientów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Zasłony, rolety czy żaluzje?
Zasłony, rolety czy żaluzje?
Okna i ich dekoracja stanowią ważny element wnętrz naszych domów i mieszkań. Aranżacja okna zmienia charakter całego wnętrza, dlatego tak […]
Ostatnie wpisy