Chipowanie psa lub kota – jak to działa?

Chipowanie psa lub kota – jak to działa?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chipowanie psa i kota to prosty zabieg, który zapewnia zwierzakowi bezpieczeństwo. Chip umieszcza się pod skórą i jeśli zwierzę się zgubi, straż miejska czy pracownicy schroniska są w stanie znaleźć jego właściciela. Chip powinien zostać zarejestrowany w specjalnej bazie i jest ważny przez całe życie zwierzaka, który nie może go zgubić.

Na czym polega chipowanie zwierzaka?

Chip to niewielkie urządzenie z procesorem, które posiada 15-cyfrowy numer identyfikacyjny, możliwy do odczytania specjalnym czytnikiem. Chip wszczepia się pod skórę psa lub kota po lewej stronie szyi lub między łopatkami. W tym celu lekarz weterynarii stosuje urządzenie przypominające strzykawkę, w którym umieszcza się chip, a następnie wprowadza pod skórą przy pomocy grubej igły. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia i trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto zdecydować się na chip?

Każdemu właścicielowi psa lub kota powinno zależeć na bezpieczeństwie zwierzaka. Zarejestrowany chip sprawia, że zdjęcie pupila z pewnością nie pojawi się na stronie z poszukiwanymi czworonogami np. jak pod adresem https://schronisko.com/zwierzeta/zaginione-znalezione/. Kiedy pies lub kot trafi do schroniska, na podstawie chipa zostanie zlokalizowany jego właściciel – co ważne, urządzenie nie zgubi się tak jak numerek na obroży. W wielu miastach co pewien czas organizowane są akcje darmowego chipowania zwierząt, dzięki czemu właściciel może zabezpieczyć zwierzę całkowicie bezpłatnie. Usługa chipowania w gabinecie weterynaryjnym jest płatna – kosztuje od 50 do nawet 200 złotych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Zawieszenie pneumatyczne – wszystko co musisz wiedzieć
Zawieszenie pneumatyczne – wszystko co musisz wiedzieć
Zawieszenie pneumatyczne to najfajniejsza rzecz, która trafiła do Twojego samochodu od dłuższego czasu. Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zdecydować […]
Ostatnie wpisy