Chirurg naczyniowy – czym się zajmuje?

Chirurg naczyniowy – czym się zajmuje?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zostać chirurgiem naczyniowym?

Chirurdzy naczyniowi ukończyli co najmniej sześć lat szkolenia po szkole medycznej, w tym szkolenie rezydenckie w chirurgii ogólnej i zaawansowane szkolenie w chirurgii naczyniowej. Obejmuje to obszerną pracę w klasie i praktyczne doświadczenie z szeroką gamą pacjentów.

Chirurgia naczyniowa

Ze względu na złożoność układu naczyniowego, istnieje wiele rodzajów chirurgii naczyniowej. Chirurdzy naczyniowi mogą wykonywać zabiegi mające na celu zapobieganie zakrzepom w nogach, naprawę uszkodzonych żył, leczenie tętniaków i rozdarć tętnic lub zatrzymanie krwawienia w tętnicach. Wykonują również operacje usuwania guzów, które wpływają na naczynia krwionośne. Jeżeli kiedyś przytrafią Ci się takie schorzenia warto udać się do placówki medycznej, która zaoferuje leczenie jak chociażby https://imedica.com.pl/chirurg-naczyniowy-lublin ,dzięki temu zachowamy nasze zdrowie na dłużej.

Następujące rodzaje chirurgii naczyniowej są powszechnie wykonywane przez chirurgów naczyniowych:

Stentowanie tętnicy szyjnej

Procedura ta polega na wprowadzeniu cienkiej rurki zwanej stentem do zablokowanej tętnicy szyjnej w celu jej otwarcia. Procedura ta jest stosowana w leczeniu objawów choroby tętnic szyjnych (CAD), które mogą obejmować prawie śmiertelne udary i zawały serca spowodowane przez skrzepy krwi podróżujące z szyi do mózgu.

Chirurgia żylna

Ten rodzaj operacji jest wykonywany na żyłach, które stały się skręcone lub powiększone z powodu zapalenia lub innych warunków, takich jak żylaki. Celem jest poprawa przepływu krwi i zmniejszenie objawów, takich jak ból i obrzęk nóg i kostek.

Endowaskularna naprawa tętniaków

Tętniaki są słabe miejsca w ścianie tętnicy, które mogą rozerwać lub pęknąć otwarte, jeśli nie są naprawione wystarczająco szybko po ich rozwoju, co powoduje poważne komplikacje, takie jakkrwotok i udar. Naprawa wewnątrznaczyniowa polega na wprowadzeniu cewnika do tętnicy i wstrzyknięciu substancji zwanej embolą, która zablokuje tętniaka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Czym jest szambo ekologiczne?
Czym jest szambo ekologiczne?
W miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia budynku mieszkalnego do kanalizacji zachodzi konieczność wyboru alternatywnego sposobu na odprowadzanie nieczystości. Warto […]
Ostatnie wpisy