Co sprawdzić w samochodzie przed zimą

Zima to najtrudniejszy i zdecydowanie najbardziej wymagający okres dla kierowców. Wpływ na to ma wiele czynników, do których zaliczyć można chociażby szybko zapadający zmrok, oblodzone nawierzchnie, czy też intensywne opady śniegu oraz deszczu. To one stwarzają bardzo niebezpieczne warunki na drogach. Aby być na nie dobrze przygotowanym, należy mieć przede wszystkim sprawny samochód. Dlatego też przed zimą konieczne jest dokładne sprawdzenie samochodu.

Kontrola samochodu przed zimą

Pierwszym i podstawowym elementem, jaki należy poddać sprawdzeniu jest akumulator, bez którego działania niemożliwe będzie nawet odpalenie silnika. Dokonać tego można za pomocą specjalnych testerów. przy akumulatorze warto pamiętać także o oględzinach alternatora, świec żarowych oraz przewodów zapłonowych. Jak wiadomo niezwykle ważne nie tylko podczas zimy, ale w ogóle podczas jazdy samochodem są sprawne hamulce. Je należ sprawdzić w następnej kolejności, czyniąc to bardzo dokładnie. Pamiętać trzeba również o tzw. bębnach hamulcowych.

Kolejnym elementem są filtry powietrza, jak również wycieraczki wraz z płynem do spryskiwaczy i płynem chłodniczym, które powinny być odpowiednio dobrane. Regularnie i nie tylko jednorazowo sprawdzać należy ciśnienie w oponach, zwłaszcza, gdy w zimie jeździmy stosunkowo dużo. Istotne będzie też odpowiednie ustawienie świateł. Ich sprawdzenia,a także właściwego ustawienia najlepiej jest dokonać w serwisie lub profesjonalnej stacji diagnostycznej. To bardzo ważne z uwagi na kiepską widoczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − 13 =