Co wpływa na komfort wypoczynku w ogrodzie?

sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród kojarzy nam się z miejscem relaksu oraz odpoczynku. By nie psuć sobie tych przyjemnych chwil, warto zadbać o odpowiedni komfort takiego wypoczynku. Wbrew pozorom nie jest to uciążliwe czy trudne. Wystarczy zastosować kilka prostych rozwiązań.

Postaw na wygodę

Także w przypadku ogrodu mamy specjalne meble, które mogą umilić nam codzienne czynności. Posiadając zabudowany taras możemy zdecydować się na kanapy i fotele do wypoczynku, a w kontekście otwartej przestrzeni przenośne zestawy stołów i krzeseł plastikowych. Idealnym rozwiązaniem na ucinanie sobie popołudniowych drzemek podczas ciepłych dni będą hamaki ogrodowe, w których można się także ułożyć, by w spokoju poczytać książkę lub po prostu poleżeć i pomyśleć. Jeżeli nasz ogród odsłonięty jest na pełne słońce, to w pobliżu samego domu zamontujmy rozwijaną markizę lub umieśćmy tam specjalny, najlepiej składany parasol. Dzięki temu można eksponować się na promienie słoneczne, gdy tego potrzebujemy, a zagwarantować sobie odrobinę cienia w najbardziej upalne dni.

Zadbaj o prywatność

W swoim ogrodzie najlepiej czujemy się, gdy wiemy, iż naprawdę jesteśmy sami. Dobrze jest zatem posadzić na granicy działki gęstsze krzaki lub większe drzewka, które odgrodzą nas od innych. Świetnym rozwiązaniem może być też siatka cieniująca, nie tylko ograniczająca widoczność, ale też hamująca wiatr. Takie zabezpieczenia pozwolą na stworzenie w ogrodzie swojej oazy, w której nikt nie będzie nam przeszkadzał i w której możemy poczuć się w pełni swobodnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak z salonu zrobić przytulny i funkcjonalny pokój?
Jak z salonu zrobić przytulny i funkcjonalny pokój?
Aranżując wnętrze salonu, warto wziąć pod uwagę, że jest to pomieszczenie, które nie tylko ma zachwycić potencjalnych gości, ale też […]
Ostatnie wpisy