Zawieszenie samochodu jest jego niezmiernie ważnym elementem. Łączy karoserię z kołami, pozwalając jednocześnie na resorowanie i tłumienie wybojów oraz nierówności. Nie tylko zapewnia nam komfort jazdy, ale także ma niebagatelny wpływ na przyczepność i pewność prowadzenia, czyli po prostu na bezpieczeństwo. Tyczy się to zwłaszcza zawieszenia przedniego, które nie tylko utrzymuje karoserię samochodu, ale także odpowiada za kierowanie. Jest więc nieco bardziej skomplikowane od tylnego, a więc bardziej podatne na usterki.
By jeszcze bardziej zwiększyć komfort jazdy, producenci wprowadzali przeróżne dodatki do zawieszeń. Już w latach 80. XX wieku pojawiło się rozwiązanie hydro-pneumatyczne, gdzie elementy takie jak amortyzator oraz sprężynę zastąpiono sferami, wypełnionymi płynem oraz sprężonym powietrzem. Powodowało to jednak często wycieki i awarie, dlatego w późniejszych latach zdecydowano się na wykorzystanie wersji tylko i wyłącznie pneumatycznej. Części w nim stosowane, takie jak poduszki oraz miechy, możemy obejrzeć i ewentualnie zakupić na poniższej stronie: https://thomasmarkt.com/16-zawieszenie-pneumatyczne-mercedes.
Zawieszenia pneumatyczne pozwalają nie tylko na bardzo komfortową jazdę, ale również nadają pojazdowi stabilność w zakrętach i zwiększają pewność prowadzenia. Stosując standardowe rozwiązanie trzeba wybierać: albo dobre tłumienie dziur, albo dobre prowadzenie na łukach. Pneumatyka łączy ze sobą te dwie zalety, dlatego też stała się tak popularna. Części do tego typu zawieszeń możemy zakupić np. na https://thomasmarkt.com/. Dostępne są podzespoły do różnych marek i modeli samochodów.