Czy mleko w proszku jest bezpieczne?

Czy mleko w proszku jest bezpieczne?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mleko w proszku to podstawa w wielu domach. Jest łatwe do znalezienia, niedrogie i wygodne. Ale czy mleko w proszku jest bezpieczne?

Mleko w proszku dla niemowląt i małych dzieci to alternatywa dla mleka świeżego. Powstaje poprzez odwodnienie mleka, a następnie zmielenie go na drobny proszek.

Mleko w proszku może być bezpieczne, jeśli kupuje się je od renomowanego producenta, używa w odpowiedniej temperaturze i odpowiednio przechowuje. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać mleko w proszku:

Sprawdź datę ważności na opakowaniu 

Jeśli jest przeterminowane, nie używaj go. Mleko w proszku może z czasem stracić swój smak lub składniki odżywcze i może spowodować chorobę, jeśli spożyjesz je po upływie terminu ważności.

Przechowując mleko w proszku w domu, trzymaj je w chłodnym miejscu

Najlepiej w lodówce, ale w temperaturze pokojowej też można je przechowywać – nie zostawiaj go tylko na kilka godzin w temperaturze pokojowej. Ciepło, światło i wilgoć mogą spowodować, że mleko w proszku szybko się zepsuje, więc trzymaj pojemnik pod przykryciem, kiedy go nie używasz i przechowuj go w miejscu, gdzie jest mało światła słonecznego lub ekspozycji na ciepło (np. wewnątrz szafek).

Nie dodawaj cukru ani innych substancji słodzących do rozcieńczonego mleka przed podgrzaniem 

Może to zwiększyć ryzyko rozwoju bakterii w płynie podczas przygotowania. Słodzone napoje mogą również zwiększać pragnienie i powodować odwodnienie, ponieważ zawierają niewiele składników odżywczych, ale za to dużo węglowodanów, które sprzyjają nawodnieniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak przygotować dom na zimę?
Jak przygotować dom na zimę?
Każdego roku wiele osób w naszym kraju zaczyna zastanawiać się nad tym, jakim paliwem ogrzać swój dom. Do najpopularniejszych obecnie […]
Ostatnie wpisy