Czy rękodzieło jest popularne?

Czy rękodzieło jest popularne?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli szukasz odpowiedniego pomysłu na prezent lub dekoracji do własnego mieszkania na pewno zdajesz sobie sprawę, przed jak trudnym zadaniem stajesz. Setki sklepów, tysiące produktów, każdy ciekawy, piękny i w przystępnej cenie. Jednak są momenty, gdy pomimo tak wielu ładnych rzeczy nie jesteś w stanie znaleźć tej wyjątkowej, którą zapragniesz kupić. Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Rękodzieło coraz popularniejsze

To prawda – rękodzieło z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Skąd ten powrót do korzeni? Jesteśmy zmęczeni masową produkcją, powtarzalnością wzorów, tanimi materiałami i przeciętną jakością wykonania. Chodzimy po sklepach, ale rzadko coś nas zachwyca, wszystko robione jest w podobnym stylu. Jednak coraz bardziej zaczynamy zwracać uwagę rękodzieło – jego unikalność, oryginalność i wysoką jakość wykonania.

Magia rękodzieła polega na wyjątkowości każdego projektu i wielkiej ilości zaangażowania, jakie w każdą wykonaną rzecz włożył twórca. Dzięki temu my sami też mamy większy stosunek emocjonalny z takimi rzeczami – wiemy przecież, że taką narzutę na łóżko mamy tylko my, albo że w żadnym innym domu nie trafimy na tak piękny wazon, który stoi u nas.

Co podarować?

Ceramika na prezent sprawdzi się idealnie – piękne, zgrabne figurki na kominek czy szafkę nocną, delikatne filiżanki do kawy lub wazony zachwycą niejednego. Wśród tego typu wyrobów bardzo ceniona jest ceramika w Bolesławcu, który słynie z produkcji od ponad 600 lat, a dzięki długiej tradycji ich wytwory są zachwycająco delikatne i niepowtarzalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie rodzaje mebli nadają się do salonu w stylu prowansalskim?
Jakie rodzaje mebli nadają się do salonu w stylu prowansalskim?
Styl prowansalski to francuski design, który charakteryzuje się ciepłymi, ziemistymi kolorami i rustykalnymi materiałami. Styl ten jest często kojarzony z […]
Ostatnie wpisy