Czym są plomby i co takiego sprawia, że są zaufanym sposobem na zabezpieczenie drzwi i innych przedmiotów przed osobami niepożądanymi?

Plomba kojarzy się nam w pierwszej kolejności z tymi, którymi wypełniane są ubytki w zębach. Jednak termin ten ma znacznie szersze znaczenie. Zapewne słyszeliśmy kiedyś taki termin jak plomba gwarancyjna, która zabezpiecza urządzenia domowe przed otwarciem. Jeżeli zostanie zerwana, nie będziemy mogli ubiegać się o realizację gwarancji. Można również zabezpieczać nimi o wiele większe przedmioty, a także drzwi i wejścia do budynków.

Jednorazowe rozwiązanie

Materiał, z którego wykonane są plomby sprawia, że bardzo trudno jest je usunąć i ponownie umieścić tak, by nie pozostawić śladów. Jeśli mówimy o wersji naklejanej, to po usunięciu frontowej warstwy ochronnej każda próba odklejenia spowoduje, że plomba ulegnie rozdarciu na małe fragmenty. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku plomb gwarancyjnych, a także tych którymi zabezpieczane są pomieszczenia.

Niemożliwe do podrobienia

Jeżeli ktoś uważa, że łatwo jest podrobić profesjonalne plomby, to jest w dużym błędzie. Wykonane w sposób nowoczesny, posiadające zabezpieczenia, które dorównują tym stosowanym na banknotach, są praktycznie nie do skopiowania. Każda posiada swój indywidualny numer. Możliwe jest również wykonanie plomb na zamówienie, które opatrzone będą konkretnymi cechami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 + czternaście =