Dlaczego szambo betonowe jest lepsze niż plastikowe?

Szamba betonowe górują na plastikowymi pod wieloma względami, dlatego rozważając zakup któregoś z nich, powinniśmy się poważnie zastanowić, zanim wybierzemy plastik. Jeśli chodzi o materiał, którym jest beton, to jego jedyną wadą może być nieco kłopotliwy montaż z racji na dużą wagę konstrukcji. Na niektóre działki wjazd może być z tego powodu utrudniony lub całkiem niemożliwy. Jednak pomijając tę drobną niedogodność, betonowe szambo praktycznie nie ma minusów, o czym zaraz się przekonamy.

Wytrzymałość i cena

Najważniejszą różnicą między obydwoma rozwiązaniami jest ich wytrzymałość. Szambo betonowe cechuje się ogromną wytrzymałością i solidnością, przez nie ma problemu z późniejszym budowaniem ponad zbiornikiem, a także – z powodu wagi – nie istnieje ryzyko wypchnięcia go na powierzchnię przez wody gruntowe. Plastik wypada tutaj gorzej. Jest delikatniejszy, przez co aby móc postawić coś nad nim, konieczne jest zrobienie dodatkowej wylewki, a to generuje koszta. Oprócz tego, z racji mniejszej wagi, trzeba zadbać o to, by nie został wypchnięty.

Drugą istotną różnicą jest cena. Szambo betonowe jest o wiele tańsze, niż plastikowe. Różnica między zbiornikami o tej samej pojemności może sięgać nawet kilku tysięcy, więc są to znaczne sumy. A biorąc pod uwagę fakt, że rozwiązanie plastikowe może generować dodatkowe opłaty, to beton wypada jeszcze korzystniej. Dlatego chcąc dowiedzieć się więcej na temat tego, co mogą zaoferować nam szamba betonowe Warszawa będzie miastem, gdzie warto rozpocząć poszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + 12 =