Dlaczego szambo betonowe jest lepsze niż plastikowe?

Dlaczego szambo betonowe jest lepsze niż plastikowe?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szamba betonowe górują na plastikowymi pod wieloma względami, dlatego rozważając zakup któregoś z nich, powinniśmy się poważnie zastanowić, zanim wybierzemy plastik. Jeśli chodzi o materiał, którym jest beton, to jego jedyną wadą może być nieco kłopotliwy montaż z racji na dużą wagę konstrukcji. Na niektóre działki wjazd może być z tego powodu utrudniony lub całkiem niemożliwy. Jednak pomijając tę drobną niedogodność, betonowe szambo praktycznie nie ma minusów, o czym zaraz się przekonamy.

Wytrzymałość i cena

Najważniejszą różnicą między obydwoma rozwiązaniami jest ich wytrzymałość. Szambo betonowe cechuje się ogromną wytrzymałością i solidnością, przez nie ma problemu z późniejszym budowaniem ponad zbiornikiem, a także – z powodu wagi – nie istnieje ryzyko wypchnięcia go na powierzchnię przez wody gruntowe. Plastik wypada tutaj gorzej. Jest delikatniejszy, przez co aby móc postawić coś nad nim, konieczne jest zrobienie dodatkowej wylewki, a to generuje koszta. Oprócz tego, z racji mniejszej wagi, trzeba zadbać o to, by nie został wypchnięty.

Drugą istotną różnicą jest cena. Szambo betonowe jest o wiele tańsze, niż plastikowe. Różnica między zbiornikami o tej samej pojemności może sięgać nawet kilku tysięcy, więc są to znaczne sumy. A biorąc pod uwagę fakt, że rozwiązanie plastikowe może generować dodatkowe opłaty, to beton wypada jeszcze korzystniej. Dlatego chcąc dowiedzieć się więcej na temat tego, co mogą zaoferować nam szamba betonowe Warszawa będzie miastem, gdzie warto rozpocząć poszukiwania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jaką pościel kupić na lato?
Jaką pościel kupić na lato?
Wiele osób uważa, że pościel dla dzieci czy dorosłych w żadnym stopniu nie wpływa na jakość oraz komfort snu. Jest […]
Ostatnie wpisy