Dochodzenie odszkodowania przez ofiary wypadku

Dochodzenie swoich praw w sądzie niekoniecznie należy do łatwych i wbrew pozorom nie jest to sytuacja rzadka. Jedną z wielu spraw, jaka może w przyszłości nas dotyczyć to ta, w której usiłujemy uzyskać należne nam odszkodowanie.

Walka z ubezpieczycielami oraz sprawcami

Posiadając ubezpieczenie, wielu z nas jest spokojnych o swoją i swojej rodziny przyszłość. Bardzo często jednak wypłata odszkodowania przeciąga się, a my nawet jako poszkodowani musimy dochodzić swoich praw. Wystarczy, aby nasz ubezpieczyciel zechciał wymigać się od wypłaty odszkodowania, zrzucając odpowiedzialność za to na sprawcę, który dodatkowo nie chce uznać swojej winy. W takiej sytuacji uruchomiona zostaje procedura, która wymaga zebrania dowodów, skontaktowania się z świadkami oraz obrania odpowiedniej strategii procesowej. Nawet mając rację, leżąc w szpitalu, nie jesteśmy w stanie odpowiednio się do procesu przygotować. Rehabilitacja kosztuje, a co do wygranej w sprawie nie mamy ostatecznej pewności. Z tym wiąże się również kwestia spraw karnych, z jakimi może nam pomóc dobry adwokat Kraków sprawy karne rozpatruje w kilku sądach, jeśli przed którymś musimy stanąć w przypadku fałszywego oskarżenia, dobrze jest to zrobić z adwokatem.

Zakres czynności, w jakich może nas wyręczyć dobry adwokat, którego znajdziemy na https://www.palucki.pl/, ma spory zasięg. Wliczyć w to możemy pełnomocnictwo w reprezentowaniu nas, zbieranie materiału dowodowego, powoływanie świadków i biegłych. Pomoc prawnika zawsze daje nam przewagę nad przeciwnikiem sądowym, szczególnie jeśli on takiego wsparcia nie ma. Pomoc ta jest nieoceniona szczególnie wówczas, kiedy z powodu urazu jesteśmy unieruchomieni lub wizyta w sądzie może być dla nas traumatyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − dwa =