Filtr kabinowy w samochodzie – jakie funkcje spełnia?

Filtr kabinowy w samochodzie – jakie funkcje spełnia?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest i jak działa?

Filtr kabinowy jest jednym z najważniejszych elementów w nowoczesnych pojazdach. Znajduje się on w układzie klimatyzacji i oczyszcza całe napływające powietrze, zanim dostanie się do kabiny.

Filtry kabinowe są instalowane w każdym samochodzie, który posiada system klimatyzacji. Filtr pomaga oczyszczać powietrze i redukować nieprzyjemne zapachy oraz szkodliwe substancje. Element ten odpowiada również za eliminację cząsteczek kurzu, pyłków, bakterii i innych zanieczyszczeń z wnętrza kabiny pasażerskiej.

Filtr kabinowy znajduje się zwykle za osłoną w komorze silnika lub pod siedzeniem z przodu przedziału pasażerskiego. Lokalizacja różni się w zależności od marki i modelu samochodu. Filtr kabinowy może być wykonany z celulozy lub pianki.

Częstotliwość wymiany

Filtr należy wymieniać regularnie, przynajmniej co dwa lata lub 30 tysięcy kilometrów (w przypadku samochodów z silnikami Diesla). Dokładny czas zależy od tego, jak często korzystasz z samochodu i jak często otwierasz okna podczas jazdy. Jeśli mieszkasz w mieście o złej jakości powietrza lub jeździsz na motocyklu, gdzie do środka dostaje się kurz, to powinieneś go wymieniać co rok lub 20 tys. km (w przypadku silników benzynowych).

Jeśli nie wymieniasz filtra kabinowego zbyt długo, może się on zatkać cząsteczkami brudu i kurzu, co doprowadzi do złej jakości powietrza wewnątrz pojazdu.

Jeśli poszukujesz tego rodzaju produktu do swojego samochodu, to koniecznie sprawdź różne modele na stronie internetowej: https://www.fordczescibodo.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Żaluzje pionowe czy poziome?
Żaluzje pionowe czy poziome?
Dbałość o każdy detal to domena każdego miłośnika wystroju wnętrz. Ciężkie zasłony i koronkowe firany ustępują miejsca nowym aranżacyjnym rozwiązaniom. […]
Ostatnie wpisy