Hala magazynowa – jak można ułatwić transport ciężkich przedmiotów?

Hala magazynowa – jak można ułatwić transport ciężkich przedmiotów?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transport ciężkich przedmiotów w halach magazynowych wymaga użycia odpowiedniego sprzętu i infrastruktury. Ze względu na ciężar przenoszonego ładunku, ograniczenie pracy ludzkiej do obsługi urządzeń jest konieczne. W tym celu powstało rozwiązanie, które znacznie ułatwia transport i zmniejsza nakłady sił pracowników jedynie do sterowania systemem. Co zatem zastosować w halach magazynowych do transportu ciężkich przedmiotów?

Suwnice w halach magazynowych

Suwnica to urządzenie, które umożliwia transport ciężkich przedmiotów po powierzchni hali. Przede wszystkim zmniejsza nakłady pracy i usprawnia cały proces. Znacznie ogranicza czas. Suwnica powinna być dobrana wielkością, rodzajem i rozstawem pod rozmiary przewożonych przedmiotów. Ważne, aby została ona już uwzględniona na poziomie budowy hali magazynowej, gdyż jej konstrukcja wymaga zastosowania specjalnych fundamentów, jakimi są eskady podsuwnicowe, dostępne na stronie https://www.demar-pp.com.pl/oferta/estakady/. Są one konieczne do otrzymania solidnej konstrukcji, dopasowanej do reszty infrastruktury.

Rodzaje suwnic

Istnieją trzy podstawowe rodzaje suwnic, które można wyodrębnić ze względu na konstrukcję. Suwnice pomostowe (zwane inaczej natorowymi) charakteryzują się znacznymi rozmiarami. Posiadają tor jezdny. Suwnice bramowe najczęściej funkcjonują na zewnątrz budynku. Mają charakter bram o wadze od kilku ton do nawet czterystu w przypadku największych. Suwnice podwieszane zawieszone się pod dachem. Są proste i lekkie. Przede wszystkim jednak znacznie oszczędzają powierzchnię hali roboczej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Suplementy po które warto sięgać
Suplementy po które warto sięgać
Zdrowa, zróżnicowana dieta z założenia dostarcza wszystkich potrzebnych nam substancji odżywczych. Wiele z dostępnych suplementów diety jest nam zbędna. Jednak […]
Ostatnie wpisy