Jak czyścić biżuterię?

Jak czyścić biżuterię?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kobiety uwielbiają wyglądać pięknie. Wyjątkowej aury dodaje im biżuteria, o którą należy szczególnie dbać. Dedykowane pudełeczka wyłożone aksamitem czy ozdobne szkatułki są bardzo polecane, lecz nie wystarczające. Błyskotki noszone codziennie muszą być regularnie czyszczone. Ludzka skóra podczas naturalnego procesu wydalania produkuje tłuszcz przyczyniający się do powstawania zabrudzeń. To samo tyczy się korzystania z balsamów, kremów i perfum.

Zaniedbywane kosztowności mogą zmienić kolor oraz pokryć się brzydkim nalotem. Kamienie Swarovski to wyjątkowa biżuteria, którą należy systematycznie doglądać. Takie zabiegi utrzymają ją w nienagannym stanie i pozwolą się cieszyć jej nieprzeciętnym blaskiem przez długi czas. Poniżej kilka sposobów na usuwanie zabrudzeń z ulubionych klejnotów.

Systematyczność się opłaci

Istnieje wiele domowych sposobów, które pozwolą efektywnie wyczyścić ozdoby. Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału są wykonane. Należy wiedzieć, że warstwa znajdująca się na sztucznej biżuterii może zejść przy tego typu zabiegach. Z zabrudzeniami świetnie poradzi sobie pasta do zębów. Równie skuteczna jest soda oczyszczona, w której można zanurzyć w całości poszczególne elementy. Jednak najlepsze efekty pojawią się przy korzystaniu z fachowych środków. Zazwyczaj są to delikatne pasty i mleczka. Przy wisiorkach Swarovskiego należy uważać i poświęcić im maksymalną uwagę. Nie wolno zanurzać ich w całości w roztworach czyszczących. Najlepsze rezultaty da przecieranie miękką szmatką nasączoną w specjalistycznym płynie do czyszczenia srebra lub złota.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Za pomocą jakich materiałów tworzy się zadaszenie na taras?
Za pomocą jakich materiałów tworzy się zadaszenie na taras?
Tarasy są często wykorzystywane do powiększenia przestrzeni życiowej w domu. Dodanie zadaszenia tarasu może stworzyć wygodne miejsce do wypoczynku i […]
Ostatnie wpisy