Jak dbać o włosy?

Jak dbać o włosy?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zadbane i piękne włosy to istotny atut nie tylko każdej kobiety, ale również płci męskiej. Piękne i lśniące włosy, odpowiednio przycięte i ułożone przyciągają wzrok i dodają uroku. Jak dbać, aby zawsze były piękne i mocne?

Przede wszystkim odżywianie

Odżywienie włosów to nie tylko stosowanie balsamów i odżywek pielęgnacyjnych – włosów nie można w ten sposób odżywić (włos jest martwym wytworem naskórka), dzięki odżywkom i balsamom możemy zamknąć łuski włosa. W ten sposób włosy stają się lśniące i możemy je łatwiej rozczesać.

Odżywianie włosów to odżywianie od wewnątrz – stosowanie odpowiedniej diety – dostarczanie odpowiedniej ilości białka (występuje w mięsie, jajach, rybach, produktach mlecznych, produktach strączkowych). Ponadto dieta bogata w witaminy – szczególnie witaminy z grupy B (zboża, pestki, kasze, orzechy).

Istotnym elementem zdrowych i pięknych włosów to odpowiednie przycinanie końcówek włosów u dobrego fryzjera w przypadku włosów długich, oraz dbanie o kształt fryzury w przypadku fryzur krótkich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jaki domek letniskowy kupić?
Jaki domek letniskowy kupić?
Zakup domku letniskowego jest coraz częstszą opcją wybieraną przez osoby, które chcą na własnej działce mieć szybko postawiony budynek do […]
Ostatnie wpisy