Jak oszczędzać wodę na swojej posiadłości?

Jak oszczędzać wodę na swojej posiadłości?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oszczędzanie wody ma ogromne znaczenie nie tylko ze względu na stale rosnące koszty związane z jej zużyciem. Używanie mniejszych jej ilości wpływa także korzystnie na środowisko, ponieważ naturalne zasoby cieczy zdatnej do picia stale się kurczą. Z tego też względu warto dowiedzieć się w jaki sposób skutecznie oszczędzać ją na swojej posesji.

Skuteczne sposoby na oszczędzanie wody

Jednym ze sposobów na to, aby zużywać zdecydowanie mniej wody jest zastąpienie wanny prysznicem. Podczas kąpieli wykorzystuje się zdecydowanie więcej cieczy niż podczas szybkiego umycia. Warto także pomyśleć o zainstalowaniu kranów, które mają wbudowaną funkcję samoczynnego wyłączania się, gdy odsuniemy od nich dłonie. Zapobiegnie to bezsensownemu laniu się wody, gdy jest to zupełnie nie potrzebne.

Swoją kuchnię warto zaopatrzyć w zmywarkę, ponieważ pomieści ona sporo naczyń, a podczas jednego cyklu zużywa mniej wody niż ma to miejsce w przypadku mycia ręcznego. Świetnym sposobem na oszczędność jest też zainstalowanie na swojej posesji zbiornika, w którym gromadzona będzie deszczówka. Taka woda doskonale nadaje się do podlewania trawnika i roślin, a nawet do spłukiwania toalety lub do prania. Takie zbiorniki o różnej pojemności znaleźć można na stronie http://www.carbo-san.com/zbiorniki/na-deszczowke/podziemne.

Warto także wybierać urządzenia, które mają możliwość ustawienia programu ekologicznego, który podczas mycia naczyń lub prania zużywa mniej wody. Podjęcie wszystkich kroków z pewnością nie jest możliwe, ale warto wdrożyć chociaż jedno rozwiązanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak i kiedy można ubiegać się o warunkowe zwolnienie z więzienia?
Jak i kiedy można ubiegać się o warunkowe zwolnienie z więzienia?
Warunkowe zwolnienie z więzienia przed terminem jest jednym ze sposobów poddania sprawcy próbie. Polskie prawo pozwala zwolnić skazanego po odbyciu […]
Ostatnie wpisy