Jak prowadzić przychodnię?

Przychodnie lekarskie wielu osobom kojarzą się z długimi kolejkami i niemiłą obsługą. Okazuje się, że tak funkcjonujące placówki powoli odchodzą do lamusa. Duża konkurencja na rynku usług lekarskich wymusza zmianę postawy i otwarcie na potrzeby pacjentów. W celu usprawnienia działania przychodni warto sięgnąć po nowoczesne narzędzia informatyczne.

Rejestracja online i system powiadomień o wizytach

Narzędziem takim może być profesjonalny program do obsługi gabinetu lekarskiego. Przy jego użyciu możliwe jest m.in. szybkie i sprawne rejestrowanie pacjentów. Niezwykle przydatna jest funkcja samodzielnej rejestracji pacjentów za pośrednictwem Internetu. Dzięki niej każdy może w wybranym przez siebie miejscu oraz czasie umówić się na wizytę lekarską. Pacjenci, którzy zdecydują się podać numer telefonu komórkowego, mogą liczyć także na SMS-owy system przypominania o zbliżających się wizytach.

Błyskawiczny dostęp do dokumentów oraz informacji

Nowoczesne oprogramowanie komputerowe to znakomite narzędzie, które pozwala zrezygnować z tradycyjnych papierowych kartotek. Wszystkie informacje o pacjentach zapisywane są w chmurze. Elektroniczna dokumentacja medyczna daje pracownikom przychodni oraz lekarzom błyskawiczny dostęp do historii choroby pacjenta. Lekarz zyskuje również możliwość wystawiania e-zwolnień oraz e-recept.

Co ciekawe, dzięki rozwiązaniom technologicznym osoby zarządzające przychodnią mogą również tworzyć różnego rodzaju raporty i zestawienia, które pozwalają kontrolować ilość obsługiwanych pacjentów w wybranym okresie. W zależności od potrzeb oprogramowanie może zostać rozbudowywane o dodatkowe moduły przeznaczone np. dla pracowni diagnostycznych lub pielęgniarek. Nowoczesne narzędzia informatyczne usprawniają działanie przychodni i znacząco ułatwiają obsługę pacjentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + pięć =