Jak sprawdzić prawidłowe działanie filtra oleju w aucie?

Każdy dobry kierowca wie, że poprawne korzystanie z samochodu wiąże się ze stałym kontrolowaniem poziomu płynów eksploatacyjnych. To one umożliwiają prawidłowe działanie poszczególnych części pojazdu, od hamulców, aż po ochładzanie silnika. Jednym z tych płynów jest olej silnikowy. Zmniejsza on tarcie oraz chłodzi silnik, umożliwiając mu prawidłową pracę. Ze względu na to zużywa się on wyjątkowo szybko. Podczas jego wymiany powinno się także usuwać filtr oleju. Służy do zbierania wszelkich zanieczyszczeń z oleju, których dostanie się do silnika mogłoby go uszkodzić.

Pozostawienie zużytego filtru mogłoby skutkować tym, że olej nie będzie odpowiednio oczyszczony. Wymiana powinna następować co najmniej raz w roku, lub według innych wskazań producenta. Nowy filtr oleju musi być dobrany odpowiednio do modelu pojazdu, a nie tylko na podstawie szerokości gwinta i rozmiaru urządzenia. Przykładowo, posiadacz Toyoty Yaris musi koniecznie zakupić część samochodową dla konkretnego modelu samochodu i silnika. Są one dostępne np. na https://getparts.pl/marki/toyota

Gdzie kupować filtry oleju?

Najczęściej zakup nowych filtrów oleju dokonywany jest u mechanika, który profesjonalnie wymieni je w samochodzie. Dla osób chcących wykonać to samodzielnie istnieje kilka możliwych opcji. Pierwszą z nich jest zakup w stacjonarnych sklepach samochodowych. Może się to jednak wiązać z problemem niedostępności filtra dla odpowiedniego modelu samochodu. W takim przypadku najlepiej sprawdza się zakup przez internet. Sklepy samochodowe online często posiadają dużo szerszą gamę wyboru. Strona sprzedająca części samochodowe Subaru z pewnością będzie miała w ofercie także zakup filtra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × jeden =