Jak udekorować ścianę w salonie?

Jak udekorować ścianę w salonie?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to najważniejsze pomieszczenie domu. Zazwyczaj jest to pierwsze miejsce, do którego zaprasza się gości. Z tego powodu warto zadbać o jego atrakcyjny wygląd, który będzie jednocześnie odzwierciedleniem charakteru gospodarzy. Meble w salonie powinny być wygodne ale jednocześnie praktyczne. Obowiązkowy element to stół, przy którym można bez problemu przyjąć wielu gości. Bardzo ważne są dekoracje pokoju, szczególne ścian. Duże pomieszczenie wymaga przemyślanych rozwiązań i pomysłów.

Obrazy i lustra

Częstym sposobem zapełnienia ścian są obrazy i lustra. Wielkie lustro powieszone nad rozłożystą kanapą dodaje pomieszczeniu stylu. Obrazy są najprostszym rozwiązaniem a ich wybór jest nieograniczony. Jeden duży obrazek lub kilka mniejszych mogą stworzyć ciekawą kompozycję.

Nietypowe rozwiązania

Wybrane ściany można ozdobić tapetą lub pomalować na inny kolor niż pozostałe. Wiele pomysłowych osób wypełnia tapetą ramy, otrzymując nowoczesne i nietuzinkowe ozdoby. Tworzenie wzorów z różnych kolorów farby staje się coraz bardziej powszechne. Wielu producentów oferuje także naklejki ścienne.

Wybór motywów na https://akatja.pl/ jest szeroki i obejmuje elementy roślinne, zwierzęce, wzory geometryczne, słowem, każdy wybierze produkt spełniający jego oczekiwania. Naklejki motyle nadadzą pokojowi delikatności, drzewo z liśćmi zbliży do natury, unoszące się ptaki dadzą poczucie wolności.

Stare cegły

Oczywiście nie sposób zastosować tradycyjne czerwone cegły w nowym budownictwie, ale warto zastosować cienkie ceglane płytki doskonale imitujące ten materiał. Taka ściana jest niedroga a do tego łatwa w montażu.
Pomysłów na zagospodarowanie ścian salonu jest wiele. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia i koszt wykonania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Ciekawe formy zajęć plastycznych
Ciekawe formy zajęć plastycznych
Sztuka jest bardzo ważnym elementem życia, ponieważ kształtuje wrażliwość i rozwija. Jest to bardzo ważne w szczególności u dzieci, które […]
Ostatnie wpisy