Jak uniknąć wejścia do firmy przez osoby niepowołane?

Wtargnięcie osób niepowołanych do budynku firmy stanowi duże zagrożenie. W związku z tym przedsiębiorstwa starają się go z całych sił właściwie zabezpieczyć. Powstają liczne programy bezpieczeństwa, które umożliwiają im ochronę. Ważne są takie procedury jak identyfikacja gości, zasady przyjmowania osób niezatrudnionych w firmie, czy specjalne systemy do zarządzania w tym obszarze. Jednym z podstawowych elementów zabezpieczania placówki jest odpowiednia ochrona przed wejściem, taką rolę pełnią między innymi systemy dostępu.

Bezpieczna kontrola

Jak działają systemy dostępu? To urządzenia i oprogramowania, które pozwalają zarządzać liczbą osób znajdujących się na terenie firmy. Składają się na nie między innymi: czytniki, identyfikatory, kontrolery przejścia.

Uprawnione osoby, zbliżając specjalną kartę w kierunku wyświetlacza czytnika, otrzymują swobodny dostęp do wejścia. Zajście jest rejestrowane przez kontroler, a dane uzyskane z identyfikatora przekazywane są do systemu.

W zależności od potrzeb można wybrać system o rozbudowanych funkcjach, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa w firmie. Dzięki tego typu kontroli niepowołane osoby nie mogą przekroczyć progu firmy. Uzupełnieniem czytników mogą być specjalne bramki dostępu, które otwierają się dopiero po przyłożeniu karty czy inne sposoby identyfikacji. Dostępne są również bramki uchylne czy szlabany, a także specjalne urządzenia monitorujące, które wykrywają nieprawidłowości i potencjalne zagrożenie czy obecność osób niepowołanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dziewięć + 4 =