Jak wybrać wygodne i stylowe łóżko do sypialni?

Jak wybrać wygodne i stylowe łóżko do sypialni?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łóżko to niezwykle ważny element wyposażenia sypialni. Właściwi dobór materaca, jego twardości, a także wypełnienie mają duży wpływ na nasz komfort, samopoczucie czy też zdrowy sen. Jego nieprawidłowy wybór spowodować może złe samopoczucie, bóle kręgosłupa, problemy ze snem lub obniżyć nastrój psychiczny. 

Kryteria wyboru odpowiedniego łóżka

Aby łóżko było wygodne i zapewniało odpowiednią przestrzeń do snu, jego optymalna szerokość powinna wynosić minimum 90 cm dla jednej osoby. Można też zdecydować się na zakup łóżka pod konkretny wymiar. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jego cena będzie znacznie wyższa niż standardowe rozwiązania. Obecnie najczęściej wybierane są łóżka tapicerowane. Warto wybrać takie z wysokim, miękkim zagłówkiem. Można wtedy bez problemu się o nie oprzeć, czytając książę w pozycji siedzącej. Istotną rolę przy wyborze łóżka odrywa jego stelaż. Im więcej listewek i mniejsze odstępy między nimi, tym lepiej. 

Oprócz estetyki, na którą zwraca uwagę większość ludzi podczas zakupu łóżka są walory zdrowotne. W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzi się materac lateksowy Hevea. Ze względu na swój naturalny skład powłoki jest hipoalergiczny. Idealnie dopasowuje się do nierówności i jest odporny na odkształcenia. Tak jak inne popularne materace można stosować na nie pokrowce. Podłoża zawierające w swoim składzie lateks stanowią ochronę przed rozwojem roztoczy i kurzu.

Wypełnienie matercy

W materacach Hevea zastosowano piankową płytkę z kilkoma strefami o zróżnicowanej twardości. Takie rozwiązanie zapewnia ergonomiczną pozycję ciała przez całą noc. Pokrowiec zewnętrzny wykonany z owaty, jest zdejmowany. Dzianina z której został uszyty jest odporna na wielokrotne pranie. Materac nie zawiera kleju dzięki czemu jego cechuje się dużą wytrzymałością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Dlaczego warto zdecydować się na telefon wodoszczelny?
Dlaczego warto zdecydować się na telefon wodoszczelny?
Wodoodporne telefony stają się coraz bardziej popularne, ale dlaczego? Aby zrozumieć, dlaczego wodoodporne telefony stają się tak popularne, musisz najpierw […]
Ostatnie wpisy