Jak zadbać o planetę podczas codziennych czynności?

Jak zadbać o planetę podczas codziennych czynności?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyszłość planety zależy od nas wszystkich. Stan środowiska stale się pogarsza, dlatego społeczeństwo zobligowane jest do podjęcia wszelakich działań w celu zminimalizowania globalnego zanieczyszczania i eksploatacji przyrody. Jednak przyczynić się do ochrony natury możemy nawet podczas codziennych, podstawowych czynności.

Minimalizacja konsumpcjonizmu

Kluczową zasadą jest kupowanie mniej. Przekłada się to bezpośrednio na mniejszą produkcję poszczególnych dóbr oraz ograniczone składowanie już zużytych towarów. Dobrym pomysłem jest noszenie przy sobie butelek na wodę wielorazowego użytku, używanie toreb materiałowych na zakupy, owoce i warzywa zamiast plastikowych oraz staranie się nie marnować jedzenia w myśl trendu „zero waste”. Starajmy się również naprawiać zepsute przedmioty zamiast od razu je wyrzucać i kupować nowe.

Segregacja odpadów

Zgromadzone odpady zobowiązani jesteśmy segregować według ściśle określonych wytycznych. Dużym ułatwieniem w tej czynności będzie zaopatrzenie się w pomocnicze kosze lub worki na śmieci. Można takie zakupić np. na stronie https://eko-ludek.pl/Worki-na-smieci-c18, w kolorach odpowiadających poszczególnym frakcjom odpadów. Jeśli nie wiemy jak wygląda prawidłowa segregacja możemy skorzystać z udostępnianych poradników online.

Oszczędzanie wody

Podczas codziennych czynności możemy również zadbać o cenne zasoby wodne. Mieszkając w gospodarstwie domowym możemy gromadzić deszczówkę, którą łatwo potem wykorzystać np. do podlewania roślin. Warto również zacząć myć naczynia w zmywarce, zamiast ręcznie oraz zamienić szkodliwe dla wód gruntowych środki czystości na te bardziej przyjazne środowisku. Globalnie możemy przyczynić się do mniejszej eksploatacji wody jedząc mniej mięsa lub całkowicie z niego rezygnując.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Język włoski – trudny czy łatwy ?
Język włoski – trudny czy łatwy ?
Język włoski jest bardzo popularny. Wiele osób podejmuje jego naukę, po to, by znaleźć lepszą pracę czy swobodniej podróżować. Przyjrzyjmy […]
Ostatnie wpisy