Jak założyć stronę internetową i co to jest CMS ?

Jak założyć stronę internetową i co to jest CMS ?
sposob-na
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych czasach stworzenie własnej strony internetowej nie jest niczym trudnym. Wystarczy wybrać odpowiedni hosting i zainstalować na nim gotowy system CMS, który pozwoli na dowolne kreowanie swojej strony.

Czym jest CMS?

CMS to skrót od Content Management System (System zarządzania treścią). Jest to strona internetowa, posiadająca panel administracyjny, który pozwala na samodzielne zmienianie treści oraz wyglądu strony bez potrzeby znajomości języka programowania.

Zakładanie strony – pierwsze kroki

Na początku musimy zdecydować się czego właściwie potrzebujemy. Jeśli ma to być bardzo prosta strona zawierająca niewiele treści i nie potrzebujemy na niej zarabiać, to wystarczy nam darmowy hosting. Posiada on jednak wiele ograniczeń, no i musimy się liczyć z tym, że będą na niej wyświetlane reklamy serwisu hostingowego.
Dużo lepszym rozwiązaniem jest wykupienie płatnego hostingu (na początek nie trzeba nic specjalnego – Wystarczający dla nas hosting dostaniemy już nawet poniżej 100 zł za rok. Około drugie tyle będzie nas kosztowała domena .pl. Jej zakup nie jest obowiązkowy, jednak musimy się liczyć z tym, że adres naszej strony będzie dłuższy i mniej atrakcyjny.

Po dokonaniu wyboru hostingu należy przejść do stawiania własnej strony. Najlepszym wyborem na początek będzie skorzystanie z CMS. Najlepszym wyborem na początku będzie system WordPress. Jest to CMS przeznaczony do prowadzenia blogów, jednak dzięki dużym opcjom konfiguracyjnym, można z jego wykorzystaniem zrobić właściwie wszystko. Dodatkowo większość hostingów pozwala na łatwą instalacje systemów CMS za pomocą jednego kliknięcia.
Po zainstalowaniu wybranego przez nas CMS przechodzimy jeszcze przez kilka okienek podstawowej konfiguracji i voila. Mamy swoją stronę internetową.

Jeśli ten temat jest dla Ciebie zbyt skomplikowany, nie martw się. Jest wiele agencji interaktywnych, które zajmują profesjonalnym projektowaniem i tworzeniem strony internetowej z CMS. Bogatą ofertę znajdziesz np. w agencji Studio Kreacja, która zajmuje się tworzeniem stron www, prowadzeniem portali internetowych a także tworzeniem sklepów internetowych w Poznaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Licówki porcelanowe – jakie mają zastosowanie?
Licówki porcelanowe – jakie mają zastosowanie?
Czym są? Licówki porcelanowe to cienkie powłoki z materiałów w kolorze zębów, które przykleja się do przedniej części zębów. Zabieg […]
Ostatnie wpisy