Jaki szalik wybrać na zimę?

Jaki szalik wybrać na zimę?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór szalika na zimę wydaję się stosunkowo prosty, jednak aby spełniał on nasze wymagania oraz był komfortowy w użytku warto przyjrzeć się szczegółom. Na rynku wyróżnia się trzy podstawowe długości szalików. Krótki, czyli te o długości 140 cm świetnie sprawdzą się do formalnego stylu, dobrze prezentując się na kurtce lub marynarce. Szalik średniej długości (175 cm) jest najbardziej uniwersalny i nadaje się do każdego ubioru, będąc jednocześnie łatwym do wiązania lub owijania wokół szyi. Istnieją także dłuższe szaliki, o wymiarach dochodzących do 210 centymetrów. Pozwalają na tworzenie ciekawych wiązań, tworząc indywidualny, niepowtarzalny styl.

Materiał

W przypadku odzieży niezwykle ważny jest materiał. Oprócz sprawdzenia właściwości termicznych należy upewnić się, czy organizm nie wchodzi w reakcję alergiczną z danym typem tkaniny. Noszenie szalika, który powoduje zmiany skórne lub swędzenie będzie bardzo niekomfortowe, a w dłuższej perspektywie niemożliwe. Współczesne szaliki wykonane są z materiałów takich jak: wełna, jedwab, bawełna, akryl, polar, poliester. Wybór odpowiedniego tworzywa zależy od upodobań i stylu klienta, a także jego oczekiwań w zakresie utrzymywania temperatury.

Gdzie kupić?

Decydując się na zakup szalika, warto odwiedzać sklepy stacjonarne i internetowe posiadające produkty wysokiej jakości. Godnym polecenia jest: https://kabak.com.pl/ , który w przystępnej cenie oferuje szeroki asortyment najwyższej klasy artykułów. Duży wybór pozwala dopasować odzież do indywidualnego stylu i innych, własnych potrzeb klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Zakup sprzętu na budowę – jak nie przepłacić?
Zakup sprzętu na budowę – jak nie przepłacić?
Realizacja projektu budowlanego zawsze i nierozerwalnie łączy się z poniesieniem przez wykonawców wysokich kosztów finansowych. Są one związane nie tylko […]
Ostatnie wpisy