Jakie czynniki są brane pod uwagę podczas sprzedaży samochodu w skupie?

Jakie czynniki są brane pod uwagę podczas sprzedaży samochodu w skupie?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie starego auta to mnóstwo problemów. Dlatego wielu z nas, korzystając z dobrej koniunktury gospodarczej i wyższych zarobków, kupuje nowe samochody. Powstaje wtedy pytanie, co zrobić ze starym pojazdem, na którego może być już trudno znaleźć kupca. Wtedy odpowiedzią może być skup aut używanych. Możemy pojechać tam na kołach lub wezwać lawetę, która odbierze nasz pojazd. Pracownicy wypłacą gotówkę do ręki, wydadzą wszystkie potrzebne dokumenty i sprawa będzie zamknięta.

Czy skup weźmie każde auto?

Pojawia się jednak pytanie czy typowy skup aut w Pile i każdym innym mieście przyjmie taki samochód. Okazuje się, że kryteria są bardzo szerokie. Możemy odprowadzić tam pojazd niesprawny, bez przeglądu technicznego, bez ubezpieczenia OC, a nawet po powodzi czy pożarze. Ważne, by auto posiadało chociaż minimalną ilość części, które nadają się jeszcze do ponownego użytku po demontażu. Skupy zarabiają bowiem na tym, że sprzedają na rynku wtórnym wszystkie podzespoły, które uda się im odzyskać z kupowanych aut, zanim trafią one ostatecznie do zgniatarki.

Ile dostaniemy pieniędzy?

Jeśli auto jest kompletne, możemy liczyć na znacznie więcej niż na złomowisku. Skup zarobi bowiem sporo na sprzedaży części, które są jeszcze sprawne. Nieco mniej otrzymamy w przypadku, gdy w aucie brakuje istotnych elementów, takich jak lampy, szyby, fotele albo silnik i skrzynia biegów. Dlatego też nie warto sprzedawać ich oddzielnie, przed oddaniem auta do skupu. Czasami, gdy samochód jest w bardzo dobrym stanie, skup może zakupić go do dalszej odsprzedaży jako całość, a nie w celu ostatecznego przekazania na złomowisko. Wtedy dostaniemy sumę zbliżoną do wartości rynkowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Środki ochrony indywidualnej dla strażaków
Środki ochrony indywidualnej dla strażaków
Osoby pracujące w charakterze strażaków często są narażone na utratę zdrowia, a nawet życia. Z tego powodu muszą podczas akcji […]
Ostatnie wpisy