Jakie są najczęściej spotykane rodzaje basenów?

Jakie są najczęściej spotykane rodzaje basenów?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baseny stają się coraz bardziej popularną atrakcją w przydomowych ogrodach. Możliwość relaksu, bez konieczności wychodzenia poza teren swojej działki, jest niezwykle kusząca. Miłośnicy kąpieli mają do wyboru wiele modeli, które różnią się ceną, kształtem a przede wszystkim rodzajem montażu.

Na rynku dostępne są różne modele basenów, które dopasowują się do potrzeb klienta. Można również pokusić się o budowę tradycyjnego urządzenia, jednak koszt montażu i eksploatacji jest dość wysoki.

Basen tradycyjny

Wymurowany jest ze zbrojonego betonu, wyłożony najczęściej płytkami ceramicznymi. Dzięki temu jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, nie niszczy się pod wpływem warunków atmosferycznych. Niezbędne jest założenie filtrów, pompy oraz stosowanie środków, które uzdatnią wodę. Koniecznym zabiegiem pielęgnacyjnym jest wypompowanie wody na zimę oraz solidne wyczyszczenie powierzchni.

Basen stelażowy

Ten rodzaj produktu cieszy się coraz większą popularnością. Wykonany z wysokiej jakości metalu, jest wytrzymały i nie rdzewieje. Wymaga wyrównania powierzchni przed rozłożeniem i zajmuje więcej miejsca niż pozostałe modele. Na https://www.baseny-warszawa.pl/baseny-stelazowe-c-1_5_22.html można znaleźć o nim szczegółowe informacje.

Basen rozporowy

Nadaje się do mniejszych ogrodów. Basen rozporowy Bestway jest szybki w rozkładaniu a jego kształt utrzymuje się dzięki zgromadzonej. wodzie. Wysokiej jakości materiał, z którego zostały wykonane, gwarantują użytkowanie przez wiele lat.

Basen dmuchany

Nie wymaga wielu zabiegów, jest niewielki i w łatwy sposób można go zdemontować. Przede wszystkim sprawia radość maluchom. Kolorowy, często w kształcie ulubionych bohaterów, jest atrakcja każdego ogrodu. Gruby materiał, z którego zostały wykonane sprawia, że przy odpowiedniej pielęgnacji, może posłużyć kilka lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Kompleksowe działania SEO, które podniosą pozycję Twojej witryny
Kompleksowe działania SEO, które podniosą pozycję Twojej witryny
Jakie są cele SEO? Dlaczego jest ono tak ważne? SEO to proces poprawy widoczności witryny lub strony internetowej na stronach […]
Ostatnie wpisy