Jakie zabawki mogą skutecznie oderwać dziecko od telefonu?

Jakie zabawki mogą skutecznie oderwać dziecko od telefonu?
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Telefony z jednej strony stanowić mogą dobre źródło edukacyjne (dzięki aplikacjom wymagającym od dzieci logicznego czy kreatywnego myślenia), ale i spore zagrożenie. Media społecznościowe potrafią zabrać nawet do kilku godzin dziennie czasu wolnego. Nie mówiąc o innych negatywnych efektach, jakie wywołują. Co zatem możemy zrobić, aby choć na chwilę oderwać najmłodszych od wirtualnej rzeczywistości?

Zabawki a świat współczesny

Długotrwałe wpatrywanie się w ekran telefonów, tabletów czy laptopów powoduje wysoki spadek koncentracji, a także wpływać może na pogorszenie się snu. Szczególnie, gdy zaraz przed zaśnięciem korzystamy z jasnych ekranów urządzeń. Maluchy mogą również szybko zniechęcić się do spędzania czasu ze swoimi rówieśnikami, a ich aktywność fizyczna w konsekwencji wyraźnie spadnie. Efektywną i zajmującą alternatywą mogą być wszelkie fizyczne kreatywne zabawki. Jedną z opcji jest Speed Stacks, czyli zestaw specjalistycznych kubków zaprojektowanych do speedstackingu. A cóż to takiego jest? To popularny ostatnio sport polegający na jak najszybszym ułożeniu określonych figur z kubków, a następnie ich złożeniu z powrotem.

Speedstacking nie wymaga wychodzenia z domu, a świetnie wpływa na poprawę koncentracji dziecka oraz jego kreatywność czy koordynację głowa-ręka. Z kolei entuzjaści bardziej logicznych rozrywek mogą docenić Gear Cube. Jest to kostka, która przedstawia sobą zręcznościową łamigłówkę – sprawdzi się nie tylko na przerwach szkolnych, w komunikacji miejskiej, ale i w chwilach nudy. Rynek zabawek dla dzieci i nastolatków charakteryzuje się wysoką kreatywnością. Warto zaznajomić się z ofertą, jaką przedstawia i przetestować jeden z produktów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Co powinno znaleźć się w koszyczku Wielkanocnym?
Co powinno znaleźć się w koszyczku Wielkanocnym?
Święconka wielkanocna to bardzo stara tradycja. Kiedyś ludzie święcili wszystkie pokarmy, które miały znaleźć się na stole w Wielką Niedzielę, […]
Ostatnie wpisy