Jakie zabawki mogą skutecznie oderwać dziecko od telefonu?

Telefony z jednej strony stanowić mogą dobre źródło edukacyjne (dzięki aplikacjom wymagającym od dzieci logicznego czy kreatywnego myślenia), ale i spore zagrożenie. Media społecznościowe potrafią zabrać nawet do kilku godzin dziennie czasu wolnego. Nie mówiąc o innych negatywnych efektach, jakie wywołują. Co zatem możemy zrobić, aby choć na chwilę oderwać najmłodszych od wirtualnej rzeczywistości?

Zabawki a świat współczesny

Długotrwałe wpatrywanie się w ekran telefonów, tabletów czy laptopów powoduje wysoki spadek koncentracji, a także wpływać może na pogorszenie się snu. Szczególnie, gdy zaraz przed zaśnięciem korzystamy z jasnych ekranów urządzeń. Maluchy mogą również szybko zniechęcić się do spędzania czasu ze swoimi rówieśnikami, a ich aktywność fizyczna w konsekwencji wyraźnie spadnie. Efektywną i zajmującą alternatywą mogą być wszelkie fizyczne kreatywne zabawki. Jedną z opcji jest Speed Stacks, czyli zestaw specjalistycznych kubków zaprojektowanych do speedstackingu. A cóż to takiego jest? To popularny ostatnio sport polegający na jak najszybszym ułożeniu określonych figur z kubków, a następnie ich złożeniu z powrotem.

Speedstacking nie wymaga wychodzenia z domu, a świetnie wpływa na poprawę koncentracji dziecka oraz jego kreatywność czy koordynację głowa-ręka. Z kolei entuzjaści bardziej logicznych rozrywek mogą docenić Gear Cube. Jest to kostka, która przedstawia sobą zręcznościową łamigłówkę – sprawdzi się nie tylko na przerwach szkolnych, w komunikacji miejskiej, ale i w chwilach nudy. Rynek zabawek dla dzieci i nastolatków charakteryzuje się wysoką kreatywnością. Warto zaznajomić się z ofertą, jaką przedstawia i przetestować jeden z produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − sześć =