Jakie zawory do wody wybrać?

Jakie zawory do wody wybrać?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zawory wodne są najczęstszym typem zaworu stosowanym w mieszkalnych i komercyjnych systemach hydraulicznych. Dwa główne typy zaworów wodnych to zawory elektromagnetyczne i zawory kulowe.

Zawory kulowe

Zawory kulowe są używane do kontroli przepływu wody w systemie hydraulicznym. Zazwyczaj znajdują się na przewodach zasilających, spustowych i systemach grzewczych. Mogą być otwierane lub zamykane ręcznie lub za pomocą siłownika elektrycznego. Jeśli chodzi o funkcje, zawory kulowe są wyposażone w różne rodzaje gniazd, które sprawiają, że są odpowiednie do różnych zastosowań. Na przykład, niektóre zawory kulowe mają metalowe gniazda, podczas gdy inne mają gniazda ceramiczne. Istnieje również wiele rozmiarów dostępnych dla standardowych zastosowań, jak również niektórych specjalistycznych, takich jak te używane do gorących kąpieli i basenów.

Zawory elektromagnetyczne

Zawory elektromagnetyczne składają się z metalowego korpusu zawierającego cewkę elektryczną z tłokiem, który otwiera lub zamyka się w zależności od kierunku przepływu prądu przez cewkę. Są one zaprojektowane tak, że gdy prąd jest stosowany do nich otworzyć, umożliwiając przepływ z jednej strony do drugiej, ale gdy moc jest usuwana z nich zamknąć automatycznie blokuje każdy przepływ przez nich, nawet jeśli ciśnienie jest stosowane z jednej strony do drugiej strony. Zawory elektromagnetyczne są często używane do kontroli przepływu wody w zastosowaniach mieszkalnych i komercyjnych. Taki zawór znajdziesz na stronie http://burkert-polska.pl/Zawor-do-wody.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Stylizacja brody – samodzielnie, czy z pomocą barbera?
Stylizacja brody – samodzielnie, czy z pomocą barbera?
Moda na brodę nie przemija, a nawet przybiera na sile. Zadbany i wypielęgnowany zarost prezentuje się naprawdę pięknie, dlatego warto […]
Ostatnie wpisy