Kiedy wypada założyć koszulę na spinki?

Kiedy wypada założyć koszulę na spinki?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy mężczyzna powinien mieć w szafie elegancki garnitur i przynajmniej kilka wizytowych koszul z mankietami na spinki, wykonanych z dobrej jakości bawełny. Niektórzy panowie mają jednak spore wątpliwości dotyczące tego, kiedy konkretnie wypada im założyć wspomnianą koszulę. Utarło się bowiem błędne przekonanie, że ten element garderoby jest zarezerwowany wyłącznie na najbardziej formalne uroczystości. A prawda jest taka, że spinki do mankietów nadają się zarówno na wesele czy wieczorny bankiet, jak i do codziennej pracy. 

Podstawowe zasady dla laików

Zgodnie z obowiązującymi zasadami mody męskiej, koszula na spinki powinna być zakładana do garnituru, smokingu, ewentualnie fraka, ponieważ dodaje stylizacji dostojności. Same spinki mogą mieć różnorodną formę – najczęściej wybierane są klasyczne, czyli ze srebra lub złota (prostokątne, okrągłe, kwadratowe), ale dużą popularnością cieszą się też modele kryształowe i o nietypowych kształtach. Znakomicie sprawdzą się zwłaszcza podczas różnych istotnych uroczystości rodzinnych (np. wesel, ślubów, pogrzebów itp.), wieczornych przyjęć, eleganckich bankietów, służbowych kolacji czy wizyt w operze.

Warto jednak zaznaczyć, że koszula z tymi elementami jest również mile widziana jako dodatek do codziennych garniturów, zakładanych co jakiś czas do biura – np. na ważną rozmowę z szefem albo prezentację projektu. Ponadto spinki nadają się na bardziej swobodne wyjścia z domu, choćby do kina ze znajomymi czy na obiad do restauracji. Oczywiście w tym przypadku zaleca się wybieranie modeli casualowych, z motywami zaczerpniętymi z popkultury (filmy, seriale, komiksy). Jeśli interesuje nas elegancka moda męska sklep odzieżowy stacjonarny lub internetowy jest najlepszym miejscem do zakupu zarówno koszul z mankietami na spinki, jak i samych spinek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Czy rodzaj ubrania ma znaczenie podczas uprawiania sportów zimowych?
Czy rodzaj ubrania ma znaczenie podczas uprawiania sportów zimowych?
Sporty zimowe z roku na rok stają się coraz bardziej popularniejsze. Nawet w sklepach w większych galeriach handlowych możemy dostać […]
Ostatnie wpisy