Kłopoty finansowe – gdzie szukać pomocy?

Kłopoty finansowe – gdzie szukać pomocy?
sposob-na
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy straciłeś płynność finansową, ponieważ wpadłeś w pętlę zadłużenia? Czy zaciągnąłeś kilka kredytów i nie masz środków finansowych na to, aby spłacać kolejne raty? A może masz kredyt we frankach i dlatego zastanawiasz się nad tym, gdzie warto szukać pomocy? Podpowiemy Ci o tym w artykule poniżej.  

Dlaczego kredyt we frankach nie jest opłacalny?

Kredyt we frankach jest – walutowym. Jego opłacalność zależy od wysokości kursu waluty. Raty kredytu walutowego są stałe, jednak w walucie, w której zobowiązanie zostało zaciągnięte. Natomiast spłata kredytu we frankach jest dokonywana w złotówkach. Dlatego podczas spłaty kredytu bank przelicza ratę w walucie na złotówki. Jeśli wzrasta wysokość wartości waluty, kredyt staje się nieopłacalny, ponieważ wysokość pożyczki rośnie. Jednym ze sposobów rozwiązania problemu jest odfrankowanie go.

Na czym polega odfrankowanie kredytu?

Odfrankowanie kredytu polega na unieważnieniu umowy kredytowej i wyłączeniu z niej klauzul abuzywnych.  Następnie kredyt we frankach przestaje być walutowym, a staje się zobowiązaniem spłacanym w polskiej walucie. Klient ma prawo do spłacenia części kredytu. Z kolei, bank zobowiązany jest do wyliczenia kwoty do spłaty i uwzględnienia w niej nadpłaconych rat kredytu. Odfrankowienie kredytu Katowice są jednym z miast, gdzie można taką pomoc uzyskać. Oferta Departamentu jest dostępna na stronie internetowej: https://departamentodszkodowan.pl/uslugi/frankowicze/. Jeśli zależy Ci na szybkim otrzymaniu pomocy, skontaktuj się jak najszybciej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się ile będzie to kosztować, zapytaj o bezpłatną wycenę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Rzeczy, które pomagają zabezpieczyć dom przed owadami
Rzeczy, które pomagają zabezpieczyć dom przed owadami
Najlepszym sposobem na ochronę domu przed insektami jest utrzymanie domu w czystości. Pozbądź się wszelkich odpadów spożywczych w kuchni i […]
Ostatnie wpisy