Kształt twarzy, a fryzura – jak dobrać?

Kształt twarzy, a fryzura – jak dobrać?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobór odpowiedniej fryzury do kształtu twarzy jest kluczowym krokiem do zrobienia dobrego wrażenia. Niewłaściwa fryzura może sprawić, że będziesz wyglądać starzej, niezrównoważenie, a nawet chorobliwie. Natomiast wybór odpowiedniej fryzury może sprawić, że będziesz wyglądać młodziej, bardziej zrównoważenie i pewnie.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednią fryzurę dla Twojego kształtu twarzy:

Twarze okrągłe

Jeśli masz okrągłą twarz to powinnaś zdecydować się na style, które dodają długości i objętości, aby zrównoważyć okrągłość twarzy. Zaokrągloną linię szczęki można złagodzić poprzez dodanie warstw wokół policzków, natomiast fryzury typu bob o długości do brody również sprawdzą się w przypadku okrągłych twarzy.

Twarze owalne 

Twarze owalne mają symetryczny kształt i czasami mogą być trudne do wystylizowania, ponieważ tak naprawdę nie potrzebują dodatkowej objętości lub ciężaru, ponieważ mają to już naturalnie. Dłuższe fryzury mogą się sprawdzić w przypadku twarzy owalnych, ale najlepiej unikać krótszych fryzur, takich jak pixies czy crops, gdyż sprawią one, że twarz będzie wydawać się jeszcze szersza niż w rzeczywistości!

Twarze kwadratowe

Jeżeli masz kwadratowy kształt twarzy, możesz unikać fryzur o zbyt dużej wysokości w okolicach korony, gdyż może to spowodować, że linia szczęki będzie wydawać się ostrzejsza niż w rzeczywistości! Spróbuj dodać kilka warstw z przodu głowy, które złagodzą ostre rysy twarzy, a jednocześnie dodadzą jej wyrazistości.

Jeśli chcesz dokonać zmian w swoim wyglądzie, to salon fryzjerski Poznań, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Herbaty o ciekawych smakach
Herbaty o ciekawych smakach
W Polsce jednym z najpopularniejszych napojów gorących jest czarna herbata, często słodzona, czasami podawana z mlekiem jako bawarka, a zimą […]
Ostatnie wpisy