Możliwości dojazdu z lotniska do centrum Barcelony

Podróżując do Barcelony, najprawdopodobniej wylądujesz na lotnisku El Prat. To duży, międzynarodowy port lotniczy położony w miejscowości El Prat de Llobregat, w odległości około 10 kilometrów od centrum Barcelony. Choć w sąsiednich Gironie i Reuss znajdują się także inne lotniska, z których korzystają „tanie” linie lotnicze, to większość podróżnych przybywa właśnie na El Prat. Podpowiadamy, w jaki sposób wygodnie dostać się z lotniska El Prat

Jak dotrzeć z lotniska El Prat do centrum Barcelony?

Dojazd z El Prat w Barcelonie do centrum miasta nie jest skomplikowany, jednak warto wcześniej zorientować się, które rozwiązanie jest dla nas najkorzystniejsze. Najbardziej ekonomiczną opcją będzie bus z lotniska – Aerobus. Przy wyjściu z terminalach znajdują się przystanki, a bilety możemy kupić w położonych obok automatach. W tym celu potrzebna będzie karta Visa lub Mastercard. Oczywiście, podróż autobusem z bagażami, a następnie często przesiadka w centrum na inne środki komunikacji publicznej bywa dla wielu osób niewygodna. Alternatywą może być skorzystanie z taksówki – zapłacimy za nią ok. 29 Euro w ciągu dnia i 40 euro w nocy.

Skorzystaj z wygodnych opcji transferu z lotniska

Korzystniejszą opcją może być skorzystanie z umówionego wcześniej transferu z i na lotnisko. Tego rodzaju usługi oferuje m.in firma https://transport-barcelona.pl/. Spod terminalu przylotu zostaną Państwo szybko i wygodnie dowiezieni pod podany adres. Dzięki łączeniu transportów dla większej ilości pasażerów, firma może zaproponować bardzo korzystne ceny: od 8 euro za osobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 5 =