Na czym polega obróbka fitosanitarna?

Na czym polega obróbka fitosanitarna?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabiegi fitosanitarne to zabiegi stosowane w celu ochrony zdrowia roślin i produktów roślinnych. Stosuje się je wobec roślin, produktów roślinnych, gleby i innych materiałów, które mogą być przemieszczane na skalę międzynarodową. Zabiegi fitosanitarne obejmują zabiegi przedwysyłkowe (PST) i zabiegi po wprowadzeniu (PET).

Czemu służy obróbka?

Zabiegi fitosanitarne mogą być wymagane przy eksporcie niektórych produktów, takich jak żywność i żywe zwierzęta, aby zapobiec wprowadzeniu szkodników lub chorób roślin do kraju przeznaczenia. Celem zabiegów fitosanitarnych jest zapobieganie wprowadzaniu i rozprzestrzenianiu się szkodliwych szkodników lub chorób. Stosowane są również w celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się gatunków inwazyjnych i chwastów. Mogą być stosowane do roślin, produktów roślinnych, gleby i innych materiałów, które mogą być przemieszczane na skalę międzynarodową.

Palety fitosanitarne

Palety fitosanitarne to palety, które zostały poddane obróbce spełniającej wymagania przepisów fitosanitarnych. Palety te są specjalnie traktowane przez proces cieplny, aby zniszczyć wszelkie szkodniki i patogeny na powierzchni drewna. Obróbka cieplna uniemożliwia tym organizmom przetrwanie w ich naturalnym środowisku (glebie). Jednakże, ta obróbka cieplna nie zabija wszystkich organizmów przyczepionych do drewna. Palety muszą być przechowywane w suchym miejscu i z dala od wszelkich źródeł ciepła, aby zapobiec nowym inwazjom szkodników. Palety fitosanitarne służą do wysyłki roślin, produktów roślinnych i ziemi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak prawidłowo wykonać manicure?
Jak prawidłowo wykonać manicure?
Dłonie są naszą wizytówką. Często od nich zależy jak postrzegają nas ludzie. Codzienne dbanie o nie oraz idealny manicure to […]
Ostatnie wpisy