Na ścianie czy na suficie, czyli gdzie zamontować lampę?

Oświetlenie pomieszczenia jest bardzo ważne. Nadaje mu swoistego uroku, a także praktyczności. Wobec powyższego to, gdzie umieścimy źródła światła, na przykład na suficie lub na ścianach, ma duże znaczenie. W jaki sposób robić to najbardziej efektywnie, aby w pokoju było po prostu jasno, ale też by tworzył się odpowiedni klimat, sprawiający że chcemy tam przebywać?

Lampa na suficie

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem mocowania źródła światła, jest zawieszenie go pod sufitem. Wydaje się, że dzięki temu promienie światła najlepiej oświetli cały pokój, sprawiając że w każdym zakątku będzie wystarczająco jasno. Jednak problem pojawia się wtedy, gdy na drodze pojawi się mebel. Nie zawsze bowiem pomieszczenie jest wykonane w tradycyjnym stylu, gdzie meble stoją przy ścianach i nie zacieniają żadnego miejsca. Niemniej do klasycznych pokoi w zupełności oświetlenie sufitowe wystarczy. Lampy tego typu można znaleźć na https://lampalampa.pl/.

Kinkiety ścienne

Czasami jednak lepszym wyjściem będzie zamontowanie lamp na ścianach. Pozwoli to doświetlić równomiernie wszystkie połacie pokoju, jeżeli meble nie stoją tylko i wyłącznie przy ścianach, ale też w centralnej części pomieszczenia. Dzięki powyższemu sposobowi można także tworzyć bardzo ciekawe wersje oświetlenia dekoracyjnego. Na przykład kinkiety LED możemy nabyć w różnych kolorach. Jeśli chcemy bardziej ciepłej barwy, zawieśmy lampy z żółtymi kloszami, efekt będzie natychmiastowy i bardzo ciekawy. Można też połączyć oświetlenie dekoracyjne kinkietami z głównym, w postaci centralnej lampy na suficie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − jedenaście =