Obowiązki kupującego i sprzedawcy podczas oddania samochodu na złom

Obowiązki kupującego i sprzedawcy podczas oddania samochodu na złom
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oddawanie samochodu na złom nigdy nie jest miłe dla właściciela, ale czasami nie ma innego wyboru. Jeśli pojazd jest już bardzo stary, zaniedbany i nie prezentuje żadnej wartości historycznej, to powinniśmy się od niego uwolnić. Ponieważ szansa na znalezienie kupca często jest bliska zeru, pozostaje odnalezienie jednej z firm zajmującej się złomowaniem aut i oddanie pojazdu do kasacji. Jakie są w takiej sytuacji obowiązki nasze oraz drugiej strony? Dowiedzmy się.

Dostarczenie dokumentów

Przede wszystkim samochód, który będzie złomowany, musi mieć pełną dokumentację. Przygotujmy więc dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, upewnijmy się, że mamy obie tablice rejestracyjne. Firmy zajmujące się kasacją aut zazwyczaj nie pytają o polisę OC, jednak by później nie mieć problemu z wyrejestrowaniem auta, należy zadbać, by była ona opłacona przynajmniej do dnia oddania na złomowisko. Aktualny przegląd techniczny nie jest konieczny.
Pojazd możemy dostarczyć do siedziby firmy samodzielnie (jeśli ma ważne badanie oraz jest bezpieczny do jazdy), lub też zamówić lawetę. Złomowanie samochodów w Szczecinie, jak w każdym dużym mieście, prowadzone jest przez wiele różnych przedsiębiorstw. Mamy więc spory wybór i możemy uzyskać lepszą cenę za oddawane auto.

Przygotowanie do wyrejestrowania

Obowiązkiem kupującego auto, czyli w tym wypadku stacji demontażu pojazdów, jest wydanie nam niezbędnych dokumentów potrzebnych do procedury wyrejestrowania. Będzie to specjalny formularz, unieważniony dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu, a także przedziurawione tablice rejestracyjne. Firmy zajmujące się złomowaniem pojazdów jak np. https://cargryf.pl/ bez problemu przygotują dla nas to wszystko. Nie pozostaje już wtedy nic innego jak złożyć odpowiedni wniosek w wydziale komunikacji naszego urzędu miejskiego lub gminy i zakończyć całą procedurę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jaki dywan sprawdzi się w pokoju dziecięcym?
Jaki dywan sprawdzi się w pokoju dziecięcym?
Jednym z niezwykle istotnych elementów wyposażenia w pokoju dziecka jest dywan. Pełni on bowiem nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również […]
Ostatnie wpisy