Depilacja laserowa jest wygodnym sposobem na długotrwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Ze względu na dużą skuteczność jej popularność ciągle rośnie. Należy jednak pamiętać, że nie w każdej sytuacji można się jej poddać. Co uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu?
Impulsy świetlne generowane przez laser uszkadzają cebulki włosów, zaburzając w ten sposób mechanizmy ich wzrostu. Dzięki kilkukrotnemu powtórzeniu zabiegu, możliwe jest usunięcie zdecydowanej większości owłosienia. Gabinety medycyny estetycznej, oferujące się np. na tej stronie internetowej https://www.maraga.pl/depilacja-laserem/, wykonują depilację różnych partii ciała, począwszy od twarzy, poprzez pachy, brzuch, bikini, a skończywszy na nogach.
W razie wątpliwości zawsze warto zapytać kosmetologa lub swojego lekarza prowadzącego, czy wykonanie depilacji jest możliwe. Niestety są sytuacje, które uniemożliwiają przeprowadzeniem depilacji laserowej. Należą do nich:
– Świeża opalenizna — co najmniej 5 — 6 tygodni przed planowanym początkiem zabiegów nie należy się opalać,
– Ciąża,
– Stosowanie leków, ziół i suplementów diety, które mogą zawierać substancje fotouczulające, np. dziurawiec, witaminę C, czy antybiotyki, powinno się odczekać 2 tygodnie od zakończenia stosowania,
– Kuracja retinoidami — w tym przypadku należy odczekać co najmniej 6 miesięcy od zakończenia leczenia,
– Peeling przeprowadzony w tygodniu poprzedzającym depilację,
– Opryszczka w miejscach planowanej depilacji,
– Schorzenia skóry typu łuszczyca czy bielactwo,
– Skłonność do przebarwień i bliznowców,
– Choroby przewlekłe, np. cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, padaczka,
– Choroby nowotworowe.