Skąd wywodzi się trend imiennych naklejek na ubraniach?

Skąd wywodzi się trend imiennych naklejek na ubraniach?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Trend umieszczania naklejek z imionami na ubraniach po raz pierwszy rozpoczął się w latach 80. Był to sposób na spersonalizowanie odzieży i nadanie jej unikalnego charakteru.

Od niemal czterech dekad

W latach 80. nastąpił wzrost ilości ubrań dostępnych w sprzedaży. To spowodowało, że naklejki imienne na ubrania stały się niemałym trendem, który pozwolił ubraniom wyróżnić się spośród tłumu, jednak wszystko wciąż zależało od naszej kreatywności i wyobraźni.

Więc tak, naklejki imienne na ubrania, koncepcja ta jest stosunkowo prosta: jest to naklejka z Twoim imieniem lub inicjałami, którą umieszczasz gdzieś na swojej koszuli lub kurtce. Może być umieszczona zasadniczo w dowolnym miejscu, o ile pozostaje widoczna. Wówczas mówiliśmy wyłącznie o walorach estetycznych, jednak z biegiem czasu koncepcja znalazła swoje zastosowanie w grupowej terapii, aukcjach, spotkaniach dla osób chcących poznać bratnią duszę etc. Zabieg stylistyczny stał się świetną metodą nawiązywania relacji i ułatwiającą organizację pracy, czy eventów.

Dlaczego trend jest wciąż żywy?

Głównym powodem, dla którego ludzie lubią naklejki z nazwiskami na ubraniach, jest to, że ułatwiają one ludziom zapamiętanie, kim jesteś. Może to być szczególnie przydatne, jeśli pracujesz w środowisku biurowym, gdzie np. nie otrzymałeś jeszcze swojego identyfikatora.

W każdej sytuacji w zasadzie, gdzie przebywamy z dużą ilością osób metoda ta jest skuteczna i choć dziś naklejki te wykorzystujemy już w innym zabiegu niż modowym, możemy wciąż spotkać się z jego następstwem np. pinami i innymi przypinkami na kurtkach czy koszulkach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Higienistka stomatologiczna – czym się zajmuje i jak nią zostać?
Higienistka stomatologiczna – czym się zajmuje i jak nią zostać?
Dbanie o naturalne zęby jest niezwykle istotne, gdyż raz utracone, nie mogą zostać odzyskane. Właśnie dlatego każdy stara się regularnie […]
Ostatnie wpisy