Tuning auta – jak wykonać go zgodnie z przepisami?

Każdy fan motoryzacji, lubi wyścigi, szybką jazdę oraz adrenalinę. Tuningowane auta sprawiają wrażenie szybkich oraz osiągających niezliczone liczby na liczniku. Fani motoryzacji wiedzą także, że tuning to nie tylko to, co widzimy na zewnątrz, ale również to, co jest wewnątrz. Jednak przede wszystkim powinien on podnosić parametry techniczne auta. Takie modyfikacje trzeba jednak wykonywać rozsądnie, ponieważ niektóre przeróbki naszego samochodu mogą zostać niezaakceptowane podczas przeglądu technicznego lub przez policję w czasie kontroli drogowej.

Jak wykonać tuning zgodnie z przepisami?

Jednym z rodzajów ulepszeń jest tuning optyczny, który ma na celu zmianę wyglądu pojazdu, aby wyróżniał się na tle innych. Tutaj można działać wedle swoich upodobań np. dodać spoiler, zmienić kolor, podrasować go trochę.

Drugim rodzajem jest tuning mechaniczny, który jest ulepszeniem tego co jest w środku auta. Dzięki niemu można zwiększyć moc pojazdu, stosując np. modyfikacje silnika, czy układu napędowego co przełoży się na to, że prędkość samochodu znacznie wzrośnie. Można także zmienić przyczepność auta, zakładając felgi, wzmacniając hamulce, obniżając zawieszenie. Robiąc tuning nie tylko, trzeba modyfikować samochód tak, aby był jak najszybszy. Równie dobrze jest zadbać o bezpieczeństwo, ulepszając np. pasy bezpieczeństwa. Aby znaleźć zróżnicowane części do tuningu, warto odwiedzić stronę https://eibach.pl/.

Czego nie wolno robić?

Nie wolno montować dodatkowych świateł, oraz różnego rodzaju diod. Auto nie może powodować zbyt dużego hałasu, niszczyć dróg, oraz wydzielać substancji szkodliwych środowisku. Koła samochodu nie powinny wystawać poza zarys pojazdu, oraz posiadać ostrych części, które mogłyby zaszkodzić innym uczestnikom ruchu. Lusterka nie mogą być zbyt przyciemnione, współczynnik przepuszczania światła powinien być nie mniejszy niż 75%, w innym wypadku spadnie nasza widoczność i nie będzie to zgodne z prawem. Należy również ulepszyć samochód w taki sposób, by tablica rejestracyjna była cały czas widoczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + osiemnaście =