Udogodnienia dla przyszłej mamy, bez których się nie obędzie

Twoje dziecko jest już w drodze i zaczynasz się zastanawiać jakie akcesoria powinnaś mieć w domu, by ułatwiły Ci codzienną opiekę nad maluchem? Sprawdź listę udogodnień, które chętnie wybierają przyszłe mamy!

Przydatne artykuły do dbania o higienę niemowląt

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o którą powinna zadbać przyszła mama jest odpowiedni dobór akcesoriów wspierających dbanie o higienę osobistą dziecka. Podatny na zarazki maluch powinien mieć stworzone w mieszkaniu optymalne warunki do przewijania i kąpania. Jest kilka rzeczy, które zdecydowanie ułatwią mamie opiekę i zachowaniu higieny niemowlęcia.

Przede wszystkim odpowiednie ręczniki kąpielowe dla niemowląt: tutaj na start warto mieć ich przynajmniej kilka, ponieważ noworodki zaraz po kąpieli mogą nas zaskoczyć potrzebami fizjologicznymi i np. trzeba je będzie kąpać ponownie. Ręczniki dla dziecka powinny być z miękkiego, niedrapiącego materiału i jednocześnie wykonane w odpowiedniej fakturze (żadnych odstających sznureczków, wisiorków, cekinowych ozdób – to wszystko może powodować zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka). Przyda się również mała wanienka, krem do smarowania pupy i termometr do sprawdzania temperatury wody w kąpieli.

Pieluszka tetrowa czy flanelowa?

Wśród niezbędnych artykułów jest również podręczna pieluszka, która świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy dziecku zaczyna się ulewać, ślini się, lub chcemy ją podłożyć pod brodę tak, by niemowlę nie pobrudziło ubranka. Dobrze sprawdzą się tu komplety pieluszek flanelowych jak z https://lulando.pl/pol_m_AKCESORIA-DLA-NIEMOWLAT_PIELUSZKI-FLANELOWE-1421.html, które dzięki miękkiemu materiałowi nie powodują podrażnień, a do tego są lekkie więc można je zabierać na spacer z dzieckiem.

Pieluszki flanelowe sprawdzą się jako ręcznik po kąpieli malucha, przytulanka do snu, a nawet jako podkładka, na której można przewinąć dziecko w czasie spaceru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście + 9 =