W jakim przypadku skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego?

W jakim przypadku skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dzięki rosnącej w społeczeństwie świadomości na temat kultury głuchych, zwiększa się liczba tłumaczy i innych wykwalifikowanych osób, którzy chcą nieść pomoc światu. Uniwersytety otwierają nowe kierunki, oferujące naukę polskiego języka migowego, podstawy językoznawstwa, gramatyki oraz obycie z metodami komunikacji międzyludzkiej. Przykładem może być Uniwersytet Warszawski, oferujący filologię polskiego języka migowego dla studentów po studiach pierwszego stopnia.

Co w przypadku braku wykształcenia w tym kierunku?

Same studia nie są jedyną drogą do efektywnej komunikacji z osobami głuchymi. Pytanie powstaje co w przypadku jednorazowej potrzeby komunikacji z osobą głuchą?

Okazuje się, że nie ma ściśle określonych sytuacji, w których należy zasięgnąć pomocy profesjonalisty. Strona https://zamigam.pl oferuje szeroką ofertę tłumaczeń z języka migowego. Z pomocy można skorzystać w każdym przypadku, od wykładów na wyższych uczelniach po codzienne spotkania i rozmowy, także z dziećmi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Kiedy odbywa się szkolenie BHP?
Kiedy odbywa się szkolenie BHP?
Szkolenie BHP dotyczy zasad oraz norm wchodzących w zakres bezpieczeństwa i higieny pracy na danym stanowisku. Podlegają mu wszyscy pracownicy […]
Ostatnie wpisy