Wybór kamienia na nagrobek

Wybór kamienia na nagrobek
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór kamienia nagrobkowego dla najbliższej osoby, to często ciężki orzech do zgryzienia. Chcielibyśmy we właściwy i adekwatny sposób oddać bliskiemu cześć, ale jednocześnie postawić pomnik, który będzie trwały i piękny nawet po upływie dziesięcioleci. Z tego powodu z mody wyszło popularne niegdyś lastryko, dzisiaj zastępowane zazwyczaj kamieniem naturalnym. Jak jednak wybrać kamień, żeby przetrwał długie lata, a jednocześnie cieszył oko osób, które będą odwiedzać cmentarz? Nie jest to wcale takie proste.

Należy uważać na kamienie sprowadzone z Chin

Choć są bardzo ładne i zdecydowanie tańsze od rodzimych, to bardzo często także zerodowane i znacznie mniej wytrzymałe. Jeżeli chcemy prawdziwej jakości, to nagrobki z polskich firm mogą zaproponować przede wszystkim nasze strzegomskie granity i granitoidy oraz gnejsy, w szczególności zielony i czerwony gnejs oczkowy, który po wypolerowaniu wygląda jakby płynął. Jednocześnie jest na tyle stonowany, że doskonale sprawdza się jako tego rodzaju materiał. 

Postawienie na kamień pochodzący z Polski, to także gwarancja, że nie podróżował on ze zbyt daleka i nie uległ różnorakim mikrouszkodzeniom w transporcie. Ponadto południowa część naszego kraju, leżąca na terenie zwanym monokliną przedsudecką, jest bardzo bogata nie tylko w granity i gnejsy, ale także przepiękne piaskowce kwarcytowe, które choć mniej popularne, to także nadają się do wykonania efektownej płyty nagrobka. Decydując się na dobrej jakości nagrobki Radom jest miastem które może zaoferować przeróżne propozycje kamieni pochodzących z tego regionu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie cechy są istotne przy wyborze pościeli?
Jakie cechy są istotne przy wyborze pościeli?
Korzystając z sypialni, należy zadbać o to, aby była w pełni funkcjonalna i gwarantowała poczucie komfortu. Aby tak było, trzeba […]
Ostatnie wpisy