Wycieczka po Europie – jakie miejsca odwiedzić w pierwszej kolejności?

Wycieczka po Europie – jakie miejsca odwiedzić w pierwszej kolejności?
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając cele wakacyjnych podróży nie zawsze trzeba szukać egzotycznych zakątków świata. Europa obfituje w piękne i ciekawe miejsca. Różnorodność jaką prezentuje pozwala na opalanie się na piaszczystych plażach, ekscytującą wspinaczkę górską lub oglądanie zorzy polarnej. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jednak które z tych miejsc powinny koniecznie znaleźć się na naszej liście?

Grecja

Pod adresem https://www.apetytnaswiat.pl/wycieczki-po-europie/ można zobaczyć jak wiele jest możliwości miejsc odpowiednich na zwiedzenie w Europie. Tej najbardziej atrakcyjne dla turystów to między innymi wybrzeża Morza Śródziemnego. Grecja – niegdyś starożytna polis, kolebka demokracji, teatru czy filozofii, obecnie ukochany kraj podróżujących po Starym Kontynencie. Jej wyspy mają swój niepowtarzalny klimat. Bielone domki z niebieskimi dachami, dużo zieleni, pyszne oliwki, wiatr i słońce – żeby to poczuć po prostu trzeba tam być. Jednak klimaty kojarzone z filmem Mamma mia to nie wszystko co ma do zaoferowania Grecja. Oprócz zabawy z morzem, bogata historia pozostawiła po sobie ślady, których warto dotknąć. Starożytna architektura Aten przeniesie nas w zupełnie inny świat.

Islandia

Szukając kompletnego oderwania od rzeczywistości należy obrać kierunek na Islandię. To wyspiarskie państwo zachwyca przede wszystkim krajobrazem. Natura jest kreatorem wyjątkowości tego miejsca. Góry, pagórki wulkany, czy aktywne gejzery to coś, czego trudno szukać w innych zakątkach kontynentu europejskiego. Do tego bliskość Bieguna Północnego umożliwia obserwowanie z wyspy zorzy polarnej. To cudowne zjawisko naprawdę potrafi przenosić w inny wymiar.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Domy z drewna – co warto wiedzieć?
Domy z drewna – co warto wiedzieć?
Domy drewniane znane są ze swojej trwałości i odporności na ogień. Ponadto są przyjazne dla środowiska, elastyczne i łatwe w […]
Ostatnie wpisy