Z jakiego ubezpieczenia można skorzystać, w razie wystąpienia wypadku na drodze?

Z jakiego ubezpieczenia można skorzystać, w razie wystąpienia wypadku na drodze?
sposob-na
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poruszając się samochodem, trzeba liczyć się z różnymi, nieprzewidzianymi zdarzeniami na drodze. Wypadek może przytrafić się każdemu, niezależnie od tego, jak duże jest jego doświadczenie za kierownicą. Co jednak, gdy mieszkamy za granicą i tam potrzebujemy ubezpieczyć nasz pojazd?

Ubezpieczenie samochodu w Niemczech

Ubezpieczenie pojazdu (obowiązkowe OC) jest wymagane w większości państw na świecie i we wszystkich krajach europejskich. Ponieważ w Niemczech występuje duża polonia, ubezpieczyciele zza Odry przygotowali kompleksowe informacje dla Polaków, na temat ubezpieczenia auta w Niemczech. Co bardzo istotne – zniżki, które mieliśmy w Polsce będą obejmować nas również za granicą. jednak po kolei. W Niemczech, tak samo jak w Polsce można wykupić różne typy ubezpieczeń. Jeżeli chcemy zabezpieczyć się na wypadek spowodowanego przez nas wypadku, tak aby bez dodatkowych kosztów doprowadzić swój pojazd do stanu sprzed zdarzenia, musimy zdecydować się na niemiecki odpowiednik naszego autocasco. W tym przypadku adekwatne będzie wykupienie vollkasko, które jest odpowiednikiem właśnie polskiego autocasco. Jak to działa i na jakiej zasadzie skorzystamy z ochrony? 

Vollkasko w Niemczech to ubezpieczenie, które pokrywa koszty naprawy pojazdu osoby, która jest nim objęta i która do wypadku doprowadziła. Pokrywa również szkody, za które odpowiedzialny jest nieznany sprawca. Jest to ubezpieczenie fakultatywne, które pomoże nam uniknąć dodatkowych kosztów. Jeżeli korzystaliśmy z autocasco w Polsce, w przypadku przedstawienia niemieckiemu ubezpieczycielowi stosownego zaświadczenia o zniżkach, będziemy mogli z nich korzystać również za granicą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Z jakich powodów warto się zdecydować na wynajem namiotu weselnego?
Z jakich powodów warto się zdecydować na wynajem namiotu weselnego?
Ślub i wesele to jeden z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Para młoda oczekuje, aby w tym dniu radość […]
Ostatnie wpisy