Z jakiego ubezpieczenia można skorzystać, w razie wystąpienia wypadku na drodze?

Poruszając się samochodem, trzeba liczyć się z różnymi, nieprzewidzianymi zdarzeniami na drodze. Wypadek może przytrafić się każdemu, niezależnie od tego, jak duże jest jego doświadczenie za kierownicą. Co jednak, gdy mieszkamy za granicą i tam potrzebujemy ubezpieczyć nasz pojazd?

Ubezpieczenie samochodu w Niemczech

Ubezpieczenie pojazdu (obowiązkowe OC) jest wymagane w większości państw na świecie i we wszystkich krajach europejskich. Ponieważ w Niemczech występuje duża polonia, ubezpieczyciele zza Odry przygotowali kompleksowe informacje dla Polaków, na temat ubezpieczenia auta w Niemczech. Co bardzo istotne – zniżki, które mieliśmy w Polsce będą obejmować nas również za granicą. jednak po kolei. W Niemczech, tak samo jak w Polsce można wykupić różne typy ubezpieczeń. Jeżeli chcemy zabezpieczyć się na wypadek spowodowanego przez nas wypadku, tak aby bez dodatkowych kosztów doprowadzić swój pojazd do stanu sprzed zdarzenia, musimy zdecydować się na niemiecki odpowiednik naszego autocasco. W tym przypadku adekwatne będzie wykupienie vollkasko, które jest odpowiednikiem właśnie polskiego autocasco. Jak to działa i na jakiej zasadzie skorzystamy z ochrony? 

Vollkasko w Niemczech to ubezpieczenie, które pokrywa koszty naprawy pojazdu osoby, która jest nim objęta i która do wypadku doprowadziła. Pokrywa również szkody, za które odpowiedzialny jest nieznany sprawca. Jest to ubezpieczenie fakultatywne, które pomoże nam uniknąć dodatkowych kosztów. Jeżeli korzystaliśmy z autocasco w Polsce, w przypadku przedstawienia niemieckiemu ubezpieczycielowi stosownego zaświadczenia o zniżkach, będziemy mogli z nich korzystać również za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 19 =