Zepsute auto na autostradzie – co robić?

Zepsute auto na autostradzie – co robić?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zepsuty samochód na autostradzie to problem, który może być bardzo zastraszający. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zachować spokój i skupić się na sytuacji. Musisz zrozumieć, że jeśli nie masz wiedzy mechanicznej lub doświadczenia, możesz spowodować więcej szkód niż pożytku. Jeśli nie jesteś pewien, co robić, natychmiast zadzwoń po pomoc drogową: jeśli Twój samochód jest nowszym modelem, może być wyposażony w przycisk wezwania pomocy drogowej. Jeśli tak, użyj tego przycisku, aby wezwać pomoc. Otrzymasz natychmiastową pomoc od operatora, który może wysłać pomoc w Twojej okolicy. Jeśli potrzebujesz specjalistycznej pomocy to koniecznie sprawdź stronę: https://www.redhol.pl/.

Zjedź z drogi

Jeśli zepsuje Ci się samochód na autostradzie, ważne jest, aby jak najszybciej zjechać z drogi. Jeśli zepsuł Ci się samochód w pobliżu twardego pobocza lub zatoczki, przenieś swój pojazd w odpowiednie miejsce, jeśli to możliwe. Jeśli nie ma miejsca, zatrzymaj się przed białą linią oddzielającą dwa pasy ruchu i włącz światła awaryjne. Jeśli jest ciemno lub mgliście, umieść za pojazdem flary, aby ostrzec innych kierowców.

Wyjdź za bariery

Jeśli jesteś zagrożony przez przejeżdżające pojazdy, które jadą za Tobą lub zbyt szybko, odsuń się od samochodu i czekaj na pomoc za barierą lub osłoną (np. betonową barierą).

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak zrobić niespodziankę mamie w Dzień Matki?
Jak zrobić niespodziankę mamie w Dzień Matki?
Zaskocz swoją mamę w Dniu Matki tymi serdecznymi prezentami, które na pewno pokocha. Od spersonalizowanej biżuterii i świec zapachowych po […]
Ostatnie wpisy