Aktywne wakacje dla całej rodziny – najciekawsze miejsca w Polsce

Aktywne wakacje dla całej rodziny – najciekawsze miejsca w Polsce
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje, to wspaniała okazja na wypoczynek i zasłużony po ciężkiej pracy relaks. To też czas, który możemy spędzić z rodziną na wspólnych wyjazdach i zwiedzaniu nowych miejsc. Jednak urlop rodzinny dobrze jest sobie wcześniej zaplanować, aby nikt nie był zawiedziony czy znudzony wyjazdem. Dla rodzin, które cenią sobie ciszę i spokój, dobrym miejscem na wypoczynek byłoby morze lub jezioro, przy którym można się wyciszyć i zrelaksować. Z kolei te rodziny, których najbardziej odpręża zwiedzanie, mogą wybrać się do Krakowa, gdzie zwiedzić można piękny Zamek Królewski na Wawelu. Ale co z rodzinami żądnymi przygód i nowych wyzwań?

Aktywne wypoczywanie

Polska oferuje wiele miejsc, gdzie można nie tylko odpocząć ale także dać się ponieść adrenalinie i zrobić coś aktywnego czy szalonego. Mnóstwo rodziców, z uwagi na swoje małe dzieci, woli wybrać się na wakacje do miejsca, gdzie maluchy nie będą zmuszone tylko siedzieć w hotelowym pokoju, ale będą miały okazję do tego, aby biegać, jeździć na rowerach czy pływać. Jednym z miejsc, gdzie doskonale odnajdzie się rodzina aktywna fizycznie są Mazury, które poza bliskością natury, oferują spokojne trasy rowerowe dla rodzin z dziećmi. 

Dla tych, którzy wolą nieco więcej szaleństwa, a do tego uwielbiają kontakt z wodą, polecane są kajaki Zbrzyca, to świetne miejsce na tego typu aktywności. Z perspektywy kajaków, piękne krajobrazy będą wyglądały naprawdę nieziemsko. Kolejnym przykładem miejsca, gdzie czas spędzić można aktywnie, są parki rozrywki. Jednymi z najciekawszych parków rozrywki w Polsce są, między innymi, Śląskie Wesołe Miasteczko w Chorzowie, Energylandia w Zatorze, Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie. Każda rodzina znajdzie w Polsce coś dla siebie, na wymarzone wakacje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Zegarki dla zawodowych biegaczy
Zegarki dla zawodowych biegaczy
Profesjonalny zegarek dla biegacza musi wygodny i przede wszystkim lekki. Dzięki niemu trening może być znacznie bardziej efektywny i bezpieczniejszy. […]
Ostatnie wpisy