Jak sprawdzić, czy w firmie znajduje się podsłuch?

Jak sprawdzić, czy w firmie znajduje się podsłuch?
sposob-na
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dziś praca detektywa kojarzy nam się tylko i wyłącznie z filmami. Tymczasem w Polsce funkcjonuje naprawdę wiele agencji detektywistycznych i jest na ich usługi spore zapotrzebowanie. Niestety niektóre sytuacje wymagają od nas zdecydowanych rozwiązań, a takim rozwiązaniem może okazać się właśnie zatrudnienie detektywa.

Podsłuchy – czy faktycznie są zakładane?

Taką sytuacją, w której może przydać nam się pomoc detektywa, jest podejrzenie podsłuchu. Oczywiście podsłuchy są dziś zakładane i wykrywanie podsłuchów również jest oferowane przez agencje detektywistyczne. Czasem może nam się wydawać, że w naszej firmie nie ma rzeczy, które warto by było podsłuchać. Jednak takie podejście może okazać się dla nas naprawdę zgubne. Dziś bowiem ludzie chcą pozyskiwać różnego rodzaju informacje. Nie zawsze te związane z działalnością firmy, ale chociażby dotyczące życia prywatnego szefa i jego pracowników. Te kto ma informacje, ma w gruncie rzeczy także władzę. Dlatego należy się przed takimi sytuacjami chronić.
Detektywi mają swoje własne sposoby na wykrywanie podsłuchów. Pomagają im w tym między innymi różnego rodzaju specjalistyczne urządzenia. Ponadto wiedzą oni w jakich miejscach najczęściej podsłuchy są montowane, dlatego też bardzo szybko udaje się im je wykryć. Jeśli przez przypadek natkniemy się na jakiś podsłuch, powinniśmy od razu zatrudnić detektywów. Jeśli bowiem był jeden, prawdopodobnie znajdzie się ich także więcej. W takiej sytuacji nie warto szukać na własną rękę. Lepiej oprzeć się na wiedzy i doświadczeniu detektywa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • sec-support europe 09.09.2018

    Większość osób błędnie myśli ,że podsłuch to prawie zawsze urządzenie radiowe które można z łatwością wykryć za pomocą detektora RF za kilka złotych z allegro. Niestety takie myślenie jest bardzo błędne. Jest cała gama innych łatwo dostępnych urządzeń ,które nie emitują RF a mimo wszytko pozwalają łatwo pomóc w wydostaniu się informacji na zewnątrz.
    Nasza firma zajmuje się konsultacjami ds. bezpieczeństwa biznesu, posiadamy nie tylko specjalistyczną wiedzę ale i właściwy sprzęt. Możemy pomóc zbudować właściwą politykę bezpieczeństwa, sprawdzić pomieszczenia na obecność wszelkiego rodzaju inwigilacji elektronicznej, wykonać badanie wariografem oraz przeszkolić pracowników jak odpierać ataki socjotechniczne.

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Nowoczesne aranżacje przestronnych kuchni
Nowoczesne aranżacje przestronnych kuchni
Atrakcyjne aranżacje obfitują w nieszablonowe rozwiązanie, które zapewniają wysoki komfort w codziennym użytkowaniu. Obecnie można wybierać spośród różnych wzorów i […]
Ostatnie wpisy