Asymetryczne czy geometryczne? Jakie firanki wybrać?

sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór wzorów firanek dostępnych w sklepach jest współcześnie ogromny. Może to stanowić duży problem dla osób, które nie interesują się projektowaniem wnętrz i nie mają odpowiedniego wyczucia kolorów oraz form. Zatem, na co zwracać uwagę przy wyborze firanek i do czego dobierać umieszczony na nich wzór? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dalszej części naszego krótkiego poradnika.

Podstawy dekoratorstwa wnętrz – jak kupować firanki?

Zasłony oraz gotowe firany są bez wątpienia ważnymi elementami wystroju każdego pomieszczenia posiadającego okno. Ich wzór powinien nadawać wnętrzu oryginalnego wyglądu, ale jednocześnie nie przytłaczać swoją ciężkością lub nazbyt bogatą kolorystyką. Tak więc w sypialniach urządzonych w klasycznym stylu sprawdzą się proste, symetrycznie wykończone firany oraz nieco cięższe i bardziej wyraziste zasłony. W salonach projektowanych w zgodzie z zasadami stylu industrialnego świetnie odnajdą się z kolei modele lżejsze charakteryzujące się mniej typowym, asymetrycznym krojem.

Bardzo ciekawym pomysłem dekoratorskim są również tak zwane firanki makarony. Ich ogromną zaletą jest bez wątpienia bardzo lekka forma oraz łatwy dostęp do okna. Duża różnorodność ich form sprawia, iż firanki tego typu sprawdzają się doskonale we wnętrzach projektowanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym lub też klasycznym. Z ich przykładową ofertą oraz aranżacjami pomieszczeń, w których zostały one wykorzystane można zapoznać się między innymi na stronie internetowej https://magdalena24.pl/firany/makarony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Oznaki konieczności wymiany opony
Oznaki konieczności wymiany opony
Jednym z najważniejszych elementów każdego pojazdu są opony, które odpowiadają za komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze. Bezpośrednio stykają się […]
Ostatnie wpisy