Co gwarantuje ciepło w mieszkaniu?

Co gwarantuje ciepło w mieszkaniu?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy przychodzi sezon grzewczy, wiele osób z niepokojem obserwuje rosnące koszty utrzymania. Istnieją jednak stosunkowo niedrogie sposoby na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Można oczywiście ustawić termostat na niższą temperaturę, ale chyba nie o to chodzi. Dużo lepszym rozwiązaniem jest znalezienie metod na ograniczenie ubytków ciepła.


Okazuje się, że są trzy główne punkty, przez które z mieszkania ucieka energia cieplna. Należą do nich:
– dach
– okna i drzwi balkonowe
– ściany

Co ciekawe, to przez okna umyka nawet pięciokrotnie więcej ciepła niż przez ściany o tej samej powierzchni. Wynika to z faktu, że okien nie izoluje się z zewnątrz. Z drugiej strony, wykorzystując efekt szklarniowy, mogą one również nagrzewać pomieszczenie.


Wybór właściwych okien


Za właściwości cieplne okien odpowiada współczynnik U podawany w ich specyfikacji. Okna PCV Poznań również zawierają informację o możliwej utracie ciepła. Podobnie jak drzwi balkonowe przesuwne w Poznaniu, są tak skonstruowane, żeby zaoszczędzić jak najwięcej energii.

Warto wiedzieć, że izolacja okien zależy nie tylko od jakości i grubości szyb, ale również ramy okiennej i właściwego montażu. W sklepach można spotkać się z dwoma oznaczeniami Ug i Uw. Pierwszy określa utratę ciepła przez szyby, a drugi przez całe okno. Oczywiście interesujące nas parametry są oznaczone literami Uw, ponieważ dają pełny obraz sytuacji.

Wybierając okna, uważajmy również na referencyjne przykłady. Mogą one znacząco odbiegać od modelu, który wybieramy. Przecież okna do mieszkań bierzemy dokładnie pod wymiar. Chcąc zatem zaoszczędzić na energii grzewczej, warto zainwestować w dobre okna. Jest to tańsze niż ocieplenie dachu i budynku, a przynosi wymierne efekty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Trzy ciekawostki o depilacji laserowej – czy słyszałaś o tym wcześniej?
Trzy ciekawostki o depilacji laserowej – czy słyszałaś o tym wcześniej?
Depilacja laserowa jest zabiegiem zyskującym popularność niezwykle dynamicznie. Stosowana jest przede wszystkim, do usuwania niechcianych włosów we wszystkich partiach ciała. […]
Ostatnie wpisy